Help for English

ADVICE vs. ADVISE

Komentáře k článku: ADVICE vs. ADVISE

 

Jak by se dalo přeložit slovíčko PORADNA? Šlo by ADVICE BUREAU? Děkuji za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Footballer vložený před 12 lety

Jak by se dalo přeložit slovíčko PORADNA? Šlo by ADVICE BUREAU? Děkuji za odpověď :-)

Re:

To záleží na kontextu…

Re: Re:

Ahá. Takže neexistuje nějaký obecný výraz pro poradnu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Footballer vložený před 12 lety

Re: Re:

Ahá. Takže neexistuje nějaký obecný výraz pro poradnu?

Re: Re: Re:

myslím že ne

Dalo by sa dať namiesto “ask sb's advice” aj “ask sb for advice”???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlado257 vložený před 8 lety

Dalo by sa dať namiesto “ask sb's advice” aj “ask sb for advice”???

Ano.
Odpovědi na podobné otázky najdete zpravidla jednoduše ve slovníku: http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…glish/advice?…

Zdravim, mozte mi vysvetlit tu divnu skladbu vety?
You are strongly advised to resign and leave the company.
Zacal som to prekladat “Ty si silno poradil”, no preklad je presne opacny, ze jemu bolo poradene. Vdaka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 6 lety

Zdravim, mozte mi vysvetlit tu divnu skladbu vety?
You are strongly advised to resign and leave the company.
Zacal som to prekladat “Ty si silno poradil”, no preklad je presne opacny, ze jemu bolo poradene. Vdaka

Znamená to: Silně se vám doporučuje, abyste rezignoval a opustil firmu.

to be advised = být doporučeno komu

Trpný rod (the passive), pro pokročilé Trpný rod II – ‘The passive is said to be difficult.’

Můžu se zeptat, jaký je rozdíl u předložek ‘about‘ a ‘on‘ ve spojení se slovem advice? Často se setkám s ‘advice on‘, které se použivá s nějakou odbornou radou, tedy ‘advice on property rights‘, zatímco ‘advice about‘ mi nepřijde jako nějaká odborná rada, spíš to na mě vždy působí jako ‘tip ohledně něčeho‘. Mohu se zeptat, je mezi ‘advice on‘ a ‘advice about‘ skutečně významový rozdíl, nebo to na mě jenom tak působí? Děkuji

Neodpovídám na otázku, ale mohl by vás zajímat Ngram:
https://books.google.com/ngrams/graph?…

Dobrý den, děkuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.