Help for English

Test - přítomné časy

Komentáře k článku: Test - přítomné časy

 

Re: Re: 6. otázka

mam tuchu, že prlběhový čas je použitý kvuli tomu, že ta dívka už je nastopro rozhodnutá představit svého přítele v uterý a ví to jistě…tak proto průběhový…

Re: Odpovědi

Odpovědi tu pochopitelně jsou, dokonce s vysvětlením.

waa iba 1 zlee:D

100% jabajabadůůůů­ůůůůůůůů
:-D :-D :-D 8-)

Re:

No a, já taky :-) :-) :-) LOL

peklo

To je děs! vžycky jsem si myslila,že angličtinu umím dobře!! :/ :D

otázka 4

otázka 4 mě zmátla, správná odpověď je freeze protože se jedná o opakovanou situaci danou každou zimou, proč by tam ale nemohl být také průběhový čas když se jedná o průběžnou činnost? Jezera zamrzají přeci jen na přechodnou dobu.Takže lidé přechodně bruslí než ledy roztají a oni se budou moci koupat. Nebyla by tato varianta také možná?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MartinaBartošová vložený před 13 lety

otázka 4

otázka 4 mě zmátla, správná odpověď je freeze protože se jedná o opakovanou situaci danou každou zimou, proč by tam ale nemohl být také průběhový čas když se jedná o průběžnou činnost? Jezera zamrzají přeci jen na přechodnou dobu.Takže lidé přechodně bruslí než ledy roztají a oni se budou moci koupat. Nebyla by tato varianta také možná?

Re: otázka 4

Ne, to chápete špatně. Nejde o to, na jak dlouho zamrzají, ale i když zamrzají na přechodnou dobu, zamrzají každý rok, pravidelně, apod.

Průběhový čas by znamenal, že právě teď zamrzají, právě to probíhá.

otázka č. 3

Mě zase potrápila otázka č. 3. Pochopila jsem to jako: Řekni co chceš! (Teď už) tě poslouchá. Otázka č. 6 byla úplně v pohodě.

Otázka č.7

Pokud by otázka č.7 začínala na This, tak bych měl správně průběhový čas, ale příště si to přečtu dvakrát.

;)

I když mě zaskočila ta Líza s Tomem, že tam nemůže být they tak jsem to měla bez chyby ;) Děkuji za takovéto testíky, na maturitu se mi teď budou hodit ;)

6

Já bych se přeci jen vrátil ještě k té 6. otázce. Možná budu za „rýpala“, ale nemyslím to vůbec zle.

Jasně. Průběhový čas. Taky bych ho tam dal.

ALE

Myslím, že jednoduchý čas bych tam prostě taky „vyhádal“. Prostě se s nimi v úterý (vždy) setkávám. Každé úterý si zajdem na kafe a pokecáme o životě. :-) Určitě by tam člověk spíš použil „every Tuesday“ nebo „on Tuesdays“, ale podle mého je to takový ne úplne korektní chyták…

Já osobně jsem si to před vytisknutím změnil na „next Tuesday“ ať nemusím řešit hádky na hodině… :-D

Tak „jen“ tolik…

Apostrof by snad mohli taky uznat :?

co se neeschoduje????:shoc­k:
Are Tom and Liza playing a Are Tom and Liza playing
co se neschoduje???? :shock: :idea: asi je to uplně stejný :idea:

Re: Re: 3. a 6. present continuous TO GO TO form

ty vaše testy už sem skoušela a skoro sem je nechápala né že bych byla začátečník ale jsou moc těžké

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.