Help for English

LABELS and PACKAGING (photo quiz #4)

Komentáře k článku: LABELS and PACKAGING (photo quiz 4)

 

Dobrý test, nechal jsem se nachytat na ot. 7. Nibbles jako křupky jsem neznal – myslel jsem si, že CLASSIC peanuts jsou nesolené (klasické) buráky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 12 lety

Dobrý test, nechal jsem se nachytat na ot. 7. Nibbles jako křupky jsem neznal – myslel jsem si, že CLASSIC peanuts jsou nesolené (klasické) buráky :-)

Re:

NIBBLES ale nejsou křupky (viz vysvětlivky v testu). Ale uznávám, je to trochu podpásovka, což ostatně není asi překvapením v těchto testech :-)

Zase super! Takový testíky mám děsně ráda. Baví mě luštit cedulky a někdy moc nevím co vlastně kupuju. Tady mě vůbec „nedocvakla“ 4. Taky díky za vysvětlivky. Bezva forma učení. :-D

Houba

Myslim, ze ta houba „white cup mushroom“ je pecarka dvouvytrusa alias zampion.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mk222 vložený před 12 lety

Houba

Myslim, ze ta houba „white cup mushroom“ je pecarka dvouvytrusa alias zampion.

Re: Houba

white cAp mushroom – no nebyl jsem si jistý, znám ho pod jiným označením, ale je to možné, dopsal jsem

Nibbles

Nepoznal som ten vyraz.
Tiez som myslel ze CLASSIC budu nesolene…
Super, len tak dalej :)

Another good one. Jen jsem si myslela, že je rozdíl mezi slovesem plant (zasadit sazeničku) a seed (zasadit semínko). A když je na obalu plant – water – grow… dala jsem béčko. Ale neva. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 12 lety

Another good one. Jen jsem si myslela, že je rozdíl mezi slovesem plant (zasadit sazeničku) a seed (zasadit semínko). A když je na obalu plant – water – grow… dala jsem béčko. Ale neva. :-D

Re:

Sazenička (semenáček) je SEEDLING. PLANT je rostlina obecně, ale taky sloveso ‚zasadit‘.

SEED = semeno
SEEDLING = sazenička, která vyroste ze semena
PLANT = rostlina, zasadit

Ale uznávám, že kdyby mi přišly poštou vzrostlé rostliny (plants), pak bych je zasadil (to plant) :-)

Jenže poštou z UK by mi ty vzrostlé rostliny asi nikdo neposlal :-)

No a když se nad tím zamyslím ještě víc, pak by na obalu nemělo být PLANT-WATER-GROW, ale SOW-WATER-GROW :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re:

Sazenička (semenáček) je SEEDLING. PLANT je rostlina obecně, ale taky sloveso ‚zasadit‘.

SEED = semeno
SEEDLING = sazenička, která vyroste ze semena
PLANT = rostlina, zasadit

Ale uznávám, že kdyby mi přišly poštou vzrostlé rostliny (plants), pak bych je zasadil (to plant) :-)

Jenže poštou z UK by mi ty vzrostlé rostliny asi nikdo neposlal :-)

No a když se nad tím zamyslím ještě víc, pak by na obalu nemělo být PLANT-WATER-GROW, ale SOW-WATER-GROW :-)

Re: Re:

No právě! :-D SEED se ale opravdu používá i jako sloveso zasít, jen spíš v trpném rodě. V činném by to mělo znamenat vysemenit (když rostlinka „vydává“ semínka). Tam je rozdíl mezi slovesem PLANT (zasadit) a SEED/SOW (zasít). I z češtiny je patrné, že první se používá pro sazeničky či „rostlinky s lístky“ a druhé pro semínka. Teď jen doufám, že tu není nějaký náruživý biolog… :-D

tentokrát jsi mě dostal :-)

Nachytala jsem se v ot.3 – jsou určené pro malé prostory, tak by se měly pěstovat v malých prostorech (ne nutně „musely“, prostě „měly“).
A v ot.10 – proč je špatně poslední odpověď? Sice „něco tekutého k těstovinám“ je lepší, to nepopírám :-), ale vždyť v té sklenici přeci jsou rajčata i hříbky, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

tentokrát jsi mě dostal :-)

Nachytala jsem se v ot.3 – jsou určené pro malé prostory, tak by se měly pěstovat v malých prostorech (ne nutně „musely“, prostě „měly“).
A v ot.10 – proč je špatně poslední odpověď? Sice „něco tekutého k těstovinám“ je lepší, to nepopírám :-), ale vždyť v té sklenici přeci jsou rajčata i hříbky, ne?

Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

Já myslím, že Romanovi šlo o to tekuté, čili SAUCE. Tomatoes and porcini mushrooms nemusí nutně znamenat, že uvnitř skleničky bude omáčka na těstoviny. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 12 lety

Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

Já myslím, že Romanovi šlo o to tekuté, čili SAUCE. Tomatoes and porcini mushrooms nemusí nutně znamenat, že uvnitř skleničky bude omáčka na těstoviny. :-)

Re: Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

To jo, ale přesto výrok, že uvnitř jsou rajčata a houby, je pravdivý :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

Re: Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

To jo, ale přesto výrok, že uvnitř jsou rajčata a houby, je pravdivý :-).

Re: Re: Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

Dle mého celá rajčata ani houby tam nejsou, navíc žádám nejvhodnější variantu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

tentokrát jsi mě dostal :-)

Nachytala jsem se v ot.3 – jsou určené pro malé prostory, tak by se měly pěstovat v malých prostorech (ne nutně „musely“, prostě „měly“).
A v ot.10 – proč je špatně poslední odpověď? Sice „něco tekutého k těstovinám“ je lepší, to nepopírám :-), ale vždyť v té sklenici přeci jsou rajčata i hříbky, ne?

Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

Ale ta semínka se nemusí sít jen do malých prostor, ale LZE I do malých prostor. To jsou rostliny, které nepotřebují moc hlíny, ale když je zasadím na zahradě, nic se nestane.
Většina semen se seje na záhon, tyto se hodí i na malé prostory, což se píše na obalu.
A opět se vracím k tomu, že požaduji nejvhodnější odpověď.

Jenže pokud tyto nekonečné diskuze budeme mít pod každým fototestem, tak sem dám asi jenom fotky a bude to…

Ono je docela těžké něco vymyslet, aby to nebylo moc jednoduché, aby odpověď nebyla hned jasná…

A to není věc angličtiny, ale mojí hlavy, která asi nemá dost nápadů… :-) Věřte, že u toho sedím občas dost dlouho… :-)
No ale pokud má někdo lepší návrhy na „matoucí“ odpovědi, určitě to uvítám :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

Ale ta semínka se nemusí sít jen do malých prostor, ale LZE I do malých prostor. To jsou rostliny, které nepotřebují moc hlíny, ale když je zasadím na zahradě, nic se nestane.
Většina semen se seje na záhon, tyto se hodí i na malé prostory, což se píše na obalu.
A opět se vracím k tomu, že požaduji nejvhodnější odpověď.

Jenže pokud tyto nekonečné diskuze budeme mít pod každým fototestem, tak sem dám asi jenom fotky a bude to…

Ono je docela těžké něco vymyslet, aby to nebylo moc jednoduché, aby odpověď nebyla hned jasná…

A to není věc angličtiny, ale mojí hlavy, která asi nemá dost nápadů… :-) Věřte, že u toho sedím občas dost dlouho… :-)
No ale pokud má někdo lepší návrhy na „matoucí“ odpovědi, určitě to uvítám :-)

Re: Re: tentokrát jsi mě dostal :-)

To je jasné. Bohužel se nelze „zavděčit“ všem – každý myslíme jinak. Je to opravdu složité a obdivuji každého, kdo se do něčeho takového pouští! Díky, Romane, za tyto úžasné fototesty, je to unikát.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.