Help for English

Cvičení: Frázová slovesa s GIVE

Komentáře k článku: Cvičení: Frázová slovesa s GIVE

 

Skvělé testy, moc za ně děkuju :-D

Rozumim dobre rozdilu mezi GIVE OUT a GIVE AWAY ze to prvni je ve vyznamu ROZDAVAT (DISTRIBUOVAT) a to druhe je spise DAROVAT neco sveho?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Rozumim dobre rozdilu mezi GIVE OUT a GIVE AWAY ze to prvni je ve vyznamu ROZDAVAT (DISTRIBUOVAT) a to druhe je spise DAROVAT neco sveho?

Re:

No, přesně tak.

:-) hezounký cvičeníčko, ty phrasal verbs jsou dost užitečný a důležitý, 90%, ale oficiálně jen 80…

run out

Zdravím,
prosím jak by se dala přepsat devítka s použitím „run out“? Muselo by to být nějak jako We ran out of liquor… nebo by šlo i tak použít jako podmět „supply“, tedy The supply of liquor finally ran out…?
A znamená to s tím „run out“ vlastně totéž?
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

run out

Zdravím,
prosím jak by se dala přepsat devítka s použitím „run out“? Muselo by to být nějak jako We ran out of liquor… nebo by šlo i tak použít jako podmět „supply“, tedy The supply of liquor finally ran out…?
A znamená to s tím „run out“ vlastně totéž?
Díky.

Re: run out

RUN OUT se dá použít stejně jako GIVE OUT v tomto případě. A i vaše věta WE RAN OUT OF… je správně, ale nešlo by už WE GAVE OUT OF…

Jedna chyba. Špatně jsem pochopil větu a dal jsem místo VZDÁT SE svého snu – PROZRADIT svůj sen. No nic, špatně to není, akorát to moc nedává smysl :-)

jako honyk,špatně jen poslední věta- váhala jsem mezi up a in,a bohužel zvolila špatně :-( ale jinak mám dobrý pocit,doplňovačka je těžší než výběr z možností :-)

100% , moc děkuju!!! :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.