Help for English

Phrasal Verbs Game

Komentáře k článku: Phrasal Verbs Game

 

další krůček k tomu, jak si oblíbit frázová slovesa :-)

Možná dotaz pro všechny: Co způsobilo že jsi si oblíbil/oblíbila frázová slovesa?

U mne to bylo až po delší době posloucháním podcastů a sledováním seriálů, kde jsou často používané.

Zaujímavé :) Dokonca si teraz spomínam na jeden australský seriál kde presne takúto hru hrali ( aj keď rodilým sa to hovorí:D)

Myslíte že je dobré ku každému slovesu povedať aj nejakú tú vetu ako to je v článku?

a jarmi1: u mňa platí asi to isté ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mandant vložený před 11 lety

Zaujímavé :) Dokonca si teraz spomínam na jeden australský seriál kde presne takúto hru hrali ( aj keď rodilým sa to hovorí:D)

Myslíte že je dobré ku každému slovesu povedať aj nejakú tú vetu ako to je v článku?

a jarmi1: u mňa platí asi to isté ;-)

Příkladové věty určitě uvádějte. Frázová slovesa bez kontextu jsou velmi těžko zapamatovatelná i pochopitelná. Bez kontextu jsou někdy spíše na škodu než k užitku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 11 lety

další krůček k tomu, jak si oblíbit frázová slovesa :-)

Možná dotaz pro všechny: Co způsobilo že jsi si oblíbil/oblíbila frázová slovesa?

U mne to bylo až po delší době posloucháním podcastů a sledováním seriálů, kde jsou často používané.

Důvodem k tomu, že jsem tuto hru vymyslela (i když, podle toho, co píše Mandant, nebyla jsem první), nebylo rozhodně to, že bych je milovala, i pro mne jsou frázová slovesa… – no, řekněme, že mám respekt. :-) Bylo to spíše tím, jak pořád slyším studenty zde i svoje naříkat, jak jsou ta frázová slovesa hrozná a že je jich moc a nás to nebaví… a přitom už začátečníci je používají (get up, wake up, look forward to, go out, come in…) a vlastně si to ani neuvědomují. Z vlastní zikušenosti (se svými dětmi) vím, že když je něco hra, tak se dají zvládnout i věci, které nikoho moc nebaví… no a už to bylo. :-D

Dobrý nápad- sama s tím mám taky problém.

Geniální, hned to studentům předhodím!:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Geniální, hned to studentům předhodím!:)

Thanks and good luck! :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.