Help for English

a/an + adjective + number expression

 

Ráda bych věděla, jak se jmenuje tato problematika použití neurčitého členu, protože bych si to chtěla sama najít, ale nevím, co vlastně mám hledat! :-) Zde jsou příklady:

It costs a mere twenty dollars.
It took him a good 2 hours to get here.
My contract was extended for an extra 3 months.
The rocket travelled at an amazing 10 km a second.
That's an unbelievable 95% off.

Bere se ta “číselná” informace jako podstatné jméno, proto je tam neurčitý člen? Díky moc.

Najdete to ve Swanovi 532.6 (page 526). another, a/an + adjective

Pro ty, kterí Swanem neoplývají to tu napíšu:

Plural expressions of quantity can be used with another (see 54) and with a/an + adjective.

I want to stay for another three weeks. We'll need an extra ten pounds. He's been waiting for a good two hours. She spent a happy ten minutes looking through the photos. I've had a very busy three days.

Note also the expression a good many/few + plural (informal).

I've lain awake a good many nights worrying about you. I bet that house could tell a good few stories.

(Děkuji za “donucení” zalistovat si Swanem! :-) )

Díky, Swana jsem prolistovala, ale koukám, že pěkně ledabyle. :-)

On Swan totiž není na ‘listování’. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

On Swan totiž není na ‘listování’. :-)

Podle Indexu, samozřejmě. Prostě jsem hledala blbě. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 12 lety

Podle Indexu, samozřejmě. Prostě jsem hledala blbě. :-D

Já taky použil index. A už už jsem si myslel, že je to první věc, kterou ve Swanovi nenajdu… ale potom jsem to našel díky odkazu v hesle, ne které odkazovalo už ani nevím co v tom indexu u “articles”… no už bych to tím samým způsobem určitě znovu nenašel. :-D

Ve Swanovi něco nenajít? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Ve Swanovi něco nenajít? :-)

I'll know better for the next time. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.