Help for English

Punctuation marks (interpunkční znaménka)

Komentáře k článku: Interpunkční znaménka (tabulka)

 

Ok, díky.

Čauves. Není mi jasná tečka. My se jí učili jako ,,dot" ..... helpforenglish.cz (helpforenglish dot cz). Nebo dot je jenom v adresách ?

Jo už odpověď vidim v předchozí diskuzi ......

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Žitný vložený před 11 lety

Čauves. Není mi jasná tečka. My se jí učili jako ,,dot" ..... helpforenglish.cz (helpforenglish dot cz). Nebo dot je jenom v adresách ?

Jo už odpověď vidim v předchozí diskuzi ......

2 (computing) a symbol like a full stop/period used to separate parts of a domain name, a U RL or an email address

(courtesy of Oxford Advanced Learner's Dic­tionary – http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/dictionary/dot)
→ dot se pouziva pro:

Je tu přece článek TEČKA v angličtině

Dobrý den, prosím vás jak se říká v přepisu těm znamínkům, které ukazují na přízvučný a nepřízvučný slabiky? Děkuji

asi jen stress marks. Takže primary stress mark / secondary stress mark

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

asi jen stress marks. Takže primary stress mark / secondary stress mark

Díky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak přečíst pokyn v učebnici
‘Write 1–4 in the boxes’ , nebo ‘Complete answers with sentences A-B’ mám na mysli pomlčku – čte se v těchto případech to nebo till nebo úplně jinak? Díky za případnou odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bsuerte vložený před 10 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak přečíst pokyn v učebnici
‘Write 1–4 in the boxes’ , nebo ‘Complete answers with sentences A-B’ mám na mysli pomlčku – čte se v těchto případech to nebo till nebo úplně jinak? Díky za případnou odpověď

Ano, čte se to jako “to”. A nejen u textu v učebnici, když máte například zájezd do Anglie v termínu 31.dubna až 6.května, tak to je také “from 31st April to 6th May”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 10 lety

Ano, čte se to jako “to”. A nejen u textu v učebnici, když máte například zájezd do Anglie v termínu 31.dubna až 6.května, tak to je také “from 31st April to 6th May”.

Díky za odpověd'

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.