Help for English

Co znamená "GO OUT"?

Komentáře k článku: Co znamená "GO OUT"?

 

Banální otázka, přesto:
Mohu přeložit Někam šel/Někam si vyšel. (např. to rodič říká do telefonu ohledně svého dítětě, které není večer doma) – větou
He's gone out.
?:)

podle mne jo a Nebo aj :He has gone out somewhere(i když jsem si neni jistý,či to SOMEWHERE je zdvorilostný)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Banální otázka, přesto:
Mohu přeložit Někam šel/Někam si vyšel. (např. to rodič říká do telefonu ohledně svého dítětě, které není večer doma) – větou
He's gone out.
?:)

No jistě, právě to je to, o co se snažil Roman ve svém článku. :-)

Chtěl jsem se radši ujistit. Prostě jsem to nikdy neviděl v present perfect (v jiných časech ano). ;-)

Jo aha, chtěl ses zeptat na použití toho předpřítomného (to jsi neupřesnil). :-) Ono asi nebude úplně masivní, v hovoru bych asi sahala po obyč minulém, ale nevidím důvod, proč by se taky nedal použít. Šel ven a ještě se nevrátil – ještě je venku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Jo aha, chtěl ses zeptat na použití toho předpřítomného (to jsi neupřesnil). :-) Ono asi nebude úplně masivní, v hovoru bych asi sahala po obyč minulém, ale nevidím důvod, proč by se taky nedal použít. Šel ven a ještě se nevrátil – ještě je venku.

To jsem asi měl upřesnit ;-)
Šlo mi právě o to, jestli tahle konkrétní věta zní přirozeně a smysluplně nebo zda mám říct třeba “He's gone somewhere.”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

To jsem asi měl upřesnit ;-)
Šlo mi právě o to, jestli tahle konkrétní věta zní přirozeně a smysluplně nebo zda mám říct třeba “He's gone somewhere.”

Osobně bych to viděla asi takhle:

He's gone out. – Šel ven za zábavou, s přáteli, na procházku, popř. na rande.
He has gone somewhere. – Někam (“konkrétní místo”) šel: do obchodu, do garáže, do banky, na oběd.

Doplnění k té druhé větě: buď tu teď byl, ale evidentně tu není, takže někam šel, ale nevím konkrétně kam; nebo to i vím, kam přesně šel, teď tu není, ale zrovna ti to nechci říct “cuz it's none of your business” :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Osobně bych to viděla asi takhle:

He's gone out. – Šel ven za zábavou, s přáteli, na procházku, popř. na rande.
He has gone somewhere. – Někam (“konkrétní místo”) šel: do obchodu, do garáže, do banky, na oběd.

Doplnění k té druhé větě: buď tu teď byl, ale evidentně tu není, takže někam šel, ale nevím konkrétně kam; nebo to i vím, kam přesně šel, teď tu není, ale zrovna ti to nechci říct “cuz it's none of your business” :-)

Vtip je v tom, že obojí se v běžném hovoru přeloží jako “Někam šel.” :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Vtip je v tom, že obojí se v běžném hovoru přeloží jako “Někam šel.” :)

:-D V češtině jo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Vtip je v tom, že obojí se v běžném hovoru přeloží jako “Někam šel.” :)

Ještě nesmíme zapomenout na:
He is gone. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Ještě nesmíme zapomenout na:
He is gone. :-)

Čekala jsem, kdo s tím přijde. :-) To se totiž častokrát používá nesprávně.

Doplněk: Protože He is gone. neznamená “Někam šel.”, ale “Odešel.” a už se nevrátí (a to často ve smyslu “zemřel”).

Hm to ano. Ale když řekneš . Není tu. He has gone. He is gone. He has gone out. Vše sedí. JJ souhlas, že is gone často znamená, že se už nevrátí.

Dovedu si představit, že zhrzená manželka říká o svém muži přítelkyni. He is gone. (někam odešel …nevím kam a jestli se vrátí).

BTW. I am happy to live up to your expectations.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Hm to ano. Ale když řekneš . Není tu. He has gone. He is gone. He has gone out. Vše sedí. JJ souhlas, že is gone často znamená, že se už nevrátí.

Dovedu si představit, že zhrzená manželka říká o svém muži přítelkyni. He is gone. (někam odešel …nevím kam a jestli se vrátí).

BTW. I am happy to live up to your expectations.

That's right. :-)

Však “be gone” se běžně překládá jako “být pryč”. :)

BTW, když už se bavím o GONE – na internetu jsem našel seznam 211 nepravidelných sloves (plná verze 620 sloves je jen pro members) a u slovesa GO je past participle GONE/BEEN. :) Showing here.

BTW, když už se bavím o GONE – na internetu jsem našel seznam 211 nepravidelných sloves (plná verze 620 sloves je jen pro members) a u slovesa GO je past participle GONE/BEEN. Showing here.

Nechápu – někdo má vysvětlení, proč je tam i tvar BEEN? 8-O

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.