Help for English

Na základě...Help

 

Uchazeči jsou přijímání na základě jejich výsledků.

Dá se v této větě, prosím, použít fráze "on the basis of (their results)? Popř. jinou frázi (according to..)?

Nakonec jsem se chtěl zeptat, zda neznáte nějakou stránku, kde by se tyto fráze vyskytovaly nějak uceleně (nejsem si jist, do jakého sl. druhu zařadit).

Děkuji mnohokrát za pomoc!

…are accepted based on the results…

Uceleně fráze? Leda slovník. Frází je v angličtině spousta, tisíce, desetitisíce… A stejně jako slovíčka patří prostě mezi lexikální jednotky a ty jsou ‘uceleně’ obsaženy ve slovnících.

are accepted based on the results… chtěl bych se jen zeptat, zdali si můžu najít nějaký spolehlivý zdroj, který by podpořil tuto větnou stavbu… osobně se mi to zdá ‘divné’ z důvodu dvojice accepted based a proč by nešlo ‘on the basis of’?

Taky nevidim nic spatneho na “on the basis of”, proc to tak nemuze byt?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 11 lety

Taky nevidim nic spatneho na “on the basis of”, proc to tak nemuze byt?

Netvrdím, že ON THE BASIS OF je špatně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 11 lety

are accepted based on the results… chtěl bych se jen zeptat, zdali si můžu najít nějaký spolehlivý zdroj, který by podpořil tuto větnou stavbu… osobně se mi to zdá ‘divné’ z důvodu dvojice accepted based a proč by nešlo ‘on the basis of’?

Např. oficiální školní dokumenty a stránky, kde píšou, na základě čeho přijímají.

Např. jedna z mnoha:
http://arweb.sdsu.edu/…s/index.html

Díky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 11 lety

Díky…

Zajímavé ale je, že ve slovnících jsem na BASED ON jako příslovce narazil zatím jen v jednom… proč to nemají i ostatní, nevím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.