Help for English

Frázová slovesa #20: DO a WORK

Komentáře k článku: Frázová slovesa 20: DO a WORK

 

Re: Re: phrasal…

To je značně individuální – mě naopak dělalo v hlavě guláš když jsem se je učil po jednom , protože některá mají při stejné výslovnosti i několik významů a učením po jednom jsem si zafixoval vždycky jen ten první jnebo když dvě fr. slovasa mají stejný resp.podobný význam. Ve chvíli kdy jsem je začal biflovat najednou.. Finta je jediná: practise, practise, practise… říká jeden z mých učitelů (má pravdu)

Re:

Taky 100 %,ale u me to byla z poloviny spis tipovacka, asi si dneska vsadim sportku :-)

Re: Re: Re: phrasal…

Já se je nejlépe naučím tak , že si vezmu nejprve třeba deset sloves , napíšu si je jednotlivě na papírek pouze anglicky a na nějaký jiný česky , vše zamíchám a potom už jen náhodně „losuju“ a buď je překládám do češtiny nebo naopak do angličtiny.. zní to sice moc dětsky ale mě to pomáhá =D

Otázka č. 7 You have to work ________ the costs before you set up a business. Nešlo by tam i work up – vypracovat, propracovat? Musíš si vypracovat náklady než si založíš podnik.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Narim vložený před 11 lety

Otázka č. 7 You have to work ________ the costs before you set up a business. Nešlo by tam i work up – vypracovat, propracovat? Musíš si vypracovat náklady než si založíš podnik.

Ne, WORK UP THE COSTS není používaná kolokace, nemyslím, že by to moc dávalo smysl.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.