Help for English

Cvičení: a / some (verze A)

Komentáře k článku: Cvičení: a / some (verze A)

 

jsem trochu zmatena s tou pizzou.
Takze ve vete „Let's buy a pizza.“ pouziju a?
Navic hodne slysim ze se rika
„Let's make pizza“ bez clenu..tak uz nevim :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petryk vložený před 15 lety

jsem trochu zmatena s tou pizzou.
Takze ve vete „Let's buy a pizza.“ pouziju a?
Navic hodne slysim ze se rika
„Let's make pizza“ bez clenu..tak uz nevim :?

Re:

Ano, pizza je počitatelná, tedy A PIZZA.

Když jde někdo do supermarketu pro pizzu, asi bude mluvit o pizze jako o něčem počitatelném.

Jako nepočitatelné se dá taky použít, to je ale spíše v tom významu, když se nemluví o celé pizze, ale jen jako o kousku, o výseči… podobně jako je to s dortem. A CAKE je celý dort, počitatelné. Když ale člověk sní hodně DORTU (nikoliv DORTŮ), bude to nepočitatelné.

Podobně hodně pizzy je TOO MUCH PIZZA, když sní v restauraci celou pizzu – A PIZZA.

pizza

Taky jsem udělala u pizzy chybu, myslela jsem, že člen a použiji jen když řeknu a piece of.. n. a box of.. :oops:

To mě tady zmátlo tootpaste, prostě jsem byla v drogeriii a brala „jednu“ zubní pastu :-D

toothpaste – píšu moc rychle.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

To mě tady zmátlo tootpaste, prostě jsem byla v drogeriii a brala „jednu“ zubní pastu :-D

Re:

to by pak mělo být A TUBE OF TOOTHPASTE.

taky jsem se nechala zmást pizzou :oops:

a co dalej

tak som dosla az tu a kedze nie je pokracovanie pre zaciatocnikov nechce sa mi cakat a chcela by som pokracovat elementary…ale neviem kde to mam najst…pre zaciatocnikov to tu mate napisane ze anglictina pre zaciatocnikov ale pre elementary uz nie…kde to najdem…dakujem skvela stranka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od suzi013 vložený před 15 lety

a co dalej

tak som dosla az tu a kedze nie je pokracovanie pre zaciatocnikov nechce sa mi cakat a chcela by som pokracovat elementary…ale neviem kde to mam najst…pre zaciatocnikov to tu mate napisane ze anglictina pre zaciatocnikov ale pre elementary uz nie…kde to najdem…dakujem skvela stranka

Re: a co dalej

na ELEMENTARY tu už nemáme takovouto posloupnost lekcí. Tam už se musíte orientovat sama… jinak články ELEMENTARY vám počítač vyfiltruje.

83 %, pizza a pasta špatně

výborné

100% napoprvé, no to je bomba :D
to bych do sebe sám neřekl
ještě že to je v článku tak hezky vysvětleno

Re: výborné

Taky se mi to tak povedlo, neudělal jsem žádnou pitomou chybu jako obvykle.

Re: Re:

já ten článek četla, ale taky mi to není moc jasné…mám v tom hokej :-(

Jak jde u té první věty poznat, že se jendá o množné číslo, když se řeknou i v jednotném jeans? Děkuji

JEANS je vždy množné číslo. Jednotné od toho není. Musel byste říct např. A PAIR OF JEANS, ale tam by pořád slovo JEANS bylo množné.

Ze spojení SOME JEANS se nepozná, kolikatery jeany máme na mysli.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.