Help for English

Use of English #36

Komentáře k článku: Use of English 36

 

Teeeda, začínám zaznamenávat úspěchy. Napřed ty testy probíhaly jako tipovačka, teď už se chytám. Páni, až vyhraju cenu o nejpilnější studentku angliny, příjdu vám osobně složit poklonu, bo mě to s váma ba… :-D

a,b

akorát jedenáctku jsem netipla dobře :-D

Proc je rain bez clenu, kdyz je to pocasovy jev??Uz z toho blbnu.‚In the rain/in the wind/under the snow‘,ale such heavy rain/pouring with rain!?Nerozumim, prosim o vysvetleni :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SuperAndilek vložený před 16 lety

Proc je rain bez clenu, kdyz je to pocasovy jev??Uz z toho blbnu.‚In the rain/in the wind/under the snow‘,ale such heavy rain/pouring with rain!?Nerozumim, prosim o vysvetleni :?

Re:

ano, IN THE RAIN je se členem, ale IN SUCH HEAVY RAIN je bez členu. :-) To je zmatek, co?

Nedá se to zevšeobecnit, že počasí je vždy se členem, to ne. Jde spíš o jednotlivé fráze spojené s počasím.

Zajímalo by mě, kolik rodilých mluvčích by se hádalo, že YOU GOT TO je správná odpověď. :))

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.