Help for English

Tchán, tchyně, švagr, švagrová... (pomůcka)

Komentáře k článku: Tchán, tchyně, švagr, švagrová... (pomůcka)

 

Pěkně shrnuto. :-)

hezké, doufam, že teď už nebudu tak často slýchávat /fa:ðə in laf/ :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 11 lety

hezké, doufam, že teď už nebudu tak často slýchávat /fa:ðə in laf/ :-)

No tak to se obávám, že to bude slýchávat stejně často :-) Hele hochu, jak začátečníci viděj LAW, tak prostě viděj /laf/… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

No tak to se obávám, že to bude slýchávat stejně často :-) Hele hochu, jak začátečníci viděj LAW, tak prostě viděj /laf/… :-)

Tak jim všem za domácí úkol dám přečíst si tento článek. 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 11 lety

Tak jim všem za domácí úkol dám přečíst si tento článek. 8-)

Hm, to asi nepomůže, tady se sice zmiňuji o výslovnost, ale hlavně o tom, jak to vlastně jednoduše funguje a taky je to jako pomůcka k vytištění.

Jinak by tady totiž stačilo mít velkými písmeny napsáno LAW a za tím / *** / červeně! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

Hm, to asi nepomůže, tady se sice zmiňuji o výslovnost, ale hlavně o tom, jak to vlastně jednoduše funguje a taky je to jako pomůcka k vytištění.

Jinak by tady totiž stačilo mít velkými písmeny napsáno LAW a za tím / *** / červeně! :-)

Tak je vyzkoušim z tohoto článku -aw- a pak ať se opováží říct /laf/, když se mi do nich podařilo dostat hotel, coffee a per cent tak law pude taky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 11 lety

Tak je vyzkoušim z tohoto článku -aw- a pak ať se opováží říct /laf/, když se mi do nich podařilo dostat hotel, coffee a per cent tak law pude taky :-)

Podařilo se ti dostat do nich hotel a procenta? To jsi kouzelník :-)

Moji studenti často řeknou “houtl”, pak se zarazí, podívají se provinile na mě a řeknou to znovu a dobře. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Moji studenti často řeknou “houtl”, pak se zarazí, podívají se provinile na mě a řeknou to znovu a dobře. :-D

U mě to spíše funguje tak, že student řekne /houtl/ a mluví dál, ale v ten moment se na mě podívají téměř všichni ostatní studenti, protože čekají, že mu to jen tak neprojde… :-)

Každopádně in-law je perfektní vazba. Když pak někdo mluví o tchánovi a tchyni, řekne prostě “in-laws” (thu)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

U mě to spíše funguje tak, že student řekne /houtl/ a mluví dál, ale v ten moment se na mě podívají téměř všichni ostatní studenti, protože čekají, že mu to jen tak neprojde… :-)

Tak to mě pobavilo. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

U mě to spíše funguje tak, že student řekne /houtl/ a mluví dál, ale v ten moment se na mě podívají téměř všichni ostatní studenti, protože čekají, že mu to jen tak neprojde… :-)

Když já učím prakticky pouze individuální lekce. :))

hezkééé! já být začátečník…;-)

Zdravim.Poznám u COUSIN jestli je to kluk nebo holka? Asi to bude něco jako u nás slovo SOUROZENEC.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wilibald vložený před 11 lety

Zdravim.Poznám u COUSIN jestli je to kluk nebo holka? Asi to bude něco jako u nás slovo SOUROZENEC.

Bez kontextu to nepoznas. Analogie se sourozencem je trefna.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.