Help for English

Podmínkové věty #1

Komentáře k článku: Test: podmínkové věty (1)

 

dakujem za super vysvetlenie, zijem v anglicku a moj ucitel anglictiny sa mi to snazil vysvetlit…dokonca pouzival niektore vety, ktore ste pouzili aj vy pri vysvetlovani,ale neslo to…az teraz po nastudovani vasej stranky, naozaj dakujem, plny pocet, wow.....velmi by mi ale pomohlo keby ste mohli pouzivat gramaticke vyrazy aj v anglictine, than­ks

100%

týýjo. 100% a k tomu všemu skvěle vysvětlené. naše učitelka s náma dělá pouze minulý čas. a už to děláme 3. rokem!!!!!!!!!­!Děs! Díky za tyto stránky. :-)

could – would

jedine co mi neni jasne je pri 6. preco je tam could … ked je to 2. kon nemalo by tam byt vzdy to would ??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od p4to vložený před 12 lety

could – would

jedine co mi neni jasne je pri 6. preco je tam could … ked je to 2. kon nemalo by tam byt vzdy to would ??

Re: could – would

ve druhém kondicionálu je buď WOULD (udělal by) nebo COULD (mohl by).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

To skutečně jednoznačně nepoznáte. A pokud to někdo takto dá do testu, tak je to špatně udělaný test.

Dovolila bych si reagovat na příspěvek, domnívám se, že v tomto případě se používá 1.kondicionál Jestli nebude doma nic k jídlu, půjdeme se najíst ven. A to z hlediska logiky, jinak musím souhlasit, že to není zrovna dobrý příklad a v textu by se neměl za těchto okolností objevit ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petisek84 vložený před 11 lety

Dovolila bych si reagovat na příspěvek, domnívám se, že v tomto případě se používá 1.kondicionál Jestli nebude doma nic k jídlu, půjdeme se najíst ven. A to z hlediska logiky, jinak musím souhlasit, že to není zrovna dobrý příklad a v textu by se neměl za těchto okolností objevit ;-)

Ale stejně tak to může znamenat “Kdyby nebylo doma nic k jídlu, šli bychom se najíst ven.” Z hlediska logiky je tato věta úplně stejně správně. Kdyby nebylo, ale je, šli bychom… ale nepůjdeme, protože doma jídlo je.

Proto píšu, že bez kontextu to nelze jednoznačně určit.

překlep u zdůvodnění u otázky 8: koncionáL, za čárkou navíc tečka

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.