Help for English

ALPHABET (pomůcka)

Komentáře k článku: ALPHABET (pomůcka)

 

Výborné!

Zjistila jsem totiž, že můj vnuk v 7.třídě neumí pořádně angl. abecedu. S touto pomůckou jistě tento nedostatek odstraní velmi rychle.

Pěkné

Moc pěkně udělané

Jo, tak to je opět super! Už jdu na tisk. Ve škole to děti naučí odříkat jako „cvičená opička“, ale napřeskáčku ani náhodou. Takže účel " vyspelovat slovo" naprosto nehrozí. Díky za bezva pomůcku. :-)

Re:

Jo, je to problém když spelling potřebujete jednou za dlouho. Mě se plete G a J a mám tuto pomůcku jak rozlišit: u J vlastně to J slyšíte ve výslovnosti, G je to druhé.
U H si vždy v duchu řeknu známou tel.stanici jejíž výslovnost, nevím proč, mám zafixovanou anglicky (HBO kdyby někdo nevěděl).

Re: Re:

Ano, díky němu jsem se asi před dvěma lety naučila zbytek abecedy a umím ji opravdu rychle, což bych nikdy nevěřila (ze školy jsem to zvládala jenom za sebou odříkat). Ale prostě u těchto několika písmenek mám při překladu z angličtiny do češtiny nějaký „blok“. Přitom času jsem nad tím strávila hodně. A z komentářů vidím, že nás je asi víc, tak si ráda přečtu každou radu.

Většina mých studentů má problém ještě s U :)

A pletou si U, V, W, Y, hlavně ale neví, jak říct Y. Pomůcka je potom:

whY yoU

:)

Zkuste prográmek Spell it out Loud, tam je vyloženě možnost nechat se testovat jen z těchto problematických skupin.

Asi nejsem sám, koho dříve naučili abecedu, ale né samotná písmenka. Naštěstí jsem už dříve pochopil, zač je toho loket. Problém mám možná trochu s delšíma slovama, jelikož se mi do mé obrazové bubliny v hlavě nevejdou celé… :/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Zkuste prográmek Spell it out Loud, tam je vyloženě možnost nechat se testovat jen z těchto problematických skupin.

Mne sa ten programek nepodarilo stiahnut. Dakujem za obnovenie

Odkaz na příspěvek Příspěvek od anaj555 vložený před 10 lety

Mne sa ten programek nepodarilo stiahnut. Dakujem za obnovenie

STáhněte si prosím Spell It Out Loud ze serveru slunecnice.cz, nebo sosej.cz, nebo download.com

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.