Help for English

FOREIGNER vs. STRANGER

Komentáře k článku: FOREIGNER vs. STRANGER

 

This is brill, Roman. :-) Love it. (thu)

super clanok ;-) Chapem rozdiel medzi stranger a foreigner ,ale par krat sa mi uz stalo ze mi kolegyne napisali sms kde bolo Hello stranger – jednoznacne pre ne niesom cudzim clovekom, Ja som to proste brala ako ze som trosku ina – teda cudzinec – je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eviska83 vložený před 11 lety

super clanok ;-) Chapem rozdiel medzi stranger a foreigner ,ale par krat sa mi uz stalo ze mi kolegyne napisali sms kde bolo Hello stranger – jednoznacne pre ne niesom cudzim clovekom, Ja som to proste brala ako ze som trosku ina – teda cudzinec – je to tak?

Ne, určitě tím nemysleli, že jste jiná. Slovem STRANGER se taky myslí ten, kdo o sobě nedává vědět… nepíše, nevolá apod. Např. Don't be a stranger – někdy napiš, někdy se ozvi.

Ale oslovení Hello stranger je prostě pozdrav někomu, koho jste už dlouho neviděli.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Ne, určitě tím nemysleli, že jste jiná. Slovem STRANGER se taky myslí ten, kdo o sobě nedává vědět… nepíše, nevolá apod. Např. Don't be a stranger – někdy napiš, někdy se ozvi.

Ale oslovení Hello stranger je prostě pozdrav někomu, koho jste už dlouho neviděli.

Dakujem za vysvetlenie :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od eviska83 vložený před 11 lety

Dakujem za vysvetlenie :-)

Aj ja ďakujem. 8-)

I já děkuju za článek i výše zmíněné. A pozn. k výslovnosti: na oxfordu i jinde je výslovnost právě s E a I se vynechává…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

I já děkuju za článek i výše zmíněné. A pozn. k výslovnosti: na oxfordu i jinde je výslovnost právě s E a I se vynechává…

No, oni tam mají schwa (takže / ****** /) což je ale ve výslovnosti VELMI podobné / ****** /, protože si uvědomte, že je značný rozdíl mezi / * / a / * / (více zde).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.