Help for English

"Running with your Eyes Closed" by Mojave 3

Komentáře k článku: "Running with your Eyes Closed" by Mojave 3

 

První …

Tohle je můj první komentář na těchto stránkách, proto si dovolím být trochu OT. :-)

Děkuji všem podílejícím se autorům, hlavně ale panu Vítovi, za perfektní web. Sám se podílím na tvorbě nevýdělečného serveru pro poměrně rozsáhlou komunitu lidí, a proto vím, co všechno to obnáší a že to někdy není žádný med. Máte tedy mé uznání a obdiv. A doufám, že Vám chuť a elán vydrží co nejdéle a přeju co nejvíce kladných ohlasů, které potěší. A samozřejmě také přiměřené množství zdravě kritických, které pomáhají neustrnout na místě. ;-) (I stagnace tu naštěstí asi nehrozí.)

Dost OT. :-)

Zajímalo by mě, jestli to déváté slovo někdo rozumí dobře. Já ne a to jsem tu pasáž poslouchal pečlivě snad desetkrát. Doplnit to z kontextu je celkem snadné, ale prostě to tam neslyším.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PavelR vložený před 16 lety

První …

Tohle je můj první komentář na těchto stránkách, proto si dovolím být trochu OT. :-)

Děkuji všem podílejícím se autorům, hlavně ale panu Vítovi, za perfektní web. Sám se podílím na tvorbě nevýdělečného serveru pro poměrně rozsáhlou komunitu lidí, a proto vím, co všechno to obnáší a že to někdy není žádný med. Máte tedy mé uznání a obdiv. A doufám, že Vám chuť a elán vydrží co nejdéle a přeju co nejvíce kladných ohlasů, které potěší. A samozřejmě také přiměřené množství zdravě kritických, které pomáhají neustrnout na místě. ;-) (I stagnace tu naštěstí asi nehrozí.)

Dost OT. :-)

Zajímalo by mě, jestli to déváté slovo někdo rozumí dobře. Já ne a to jsem tu pasáž poslouchal pečlivě snad desetkrát. Doplnit to z kontextu je celkem snadné, ale prostě to tam neslyším.

Re: První …

Díky. :-)

Tím devátým slovem myslíte to ‚nose‘? No, když člověk ví, co tam je, tak to tam snad slyšet je. A jako v každém jazyce, v plynném mluveném projevu dochází k hodně zkreslením a nepřesnostem. Dané slovíčko lze identifikovat často jen na základě slov, která jsou předtím a potom.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: První …

Díky. :-)

Tím devátým slovem myslíte to ‚nose‘? No, když člověk ví, co tam je, tak to tam snad slyšet je. A jako v každém jazyce, v plynném mluveném projevu dochází k hodně zkreslením a nepřesnostem. Dané slovíčko lze identifikovat často jen na základě slov, která jsou předtím a potom.

Re: Re: První …

Ani v českej písni je někdy problém vše rozpoznat, to pak už si jen domýšlíme a v angličtině je to často, že si musíme domýšlet. je to v každym jazyce, pro ne native speakers je to kámen úrazu…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: První …

Díky. :-)

Tím devátým slovem myslíte to ‚nose‘? No, když člověk ví, co tam je, tak to tam snad slyšet je. A jako v každém jazyce, v plynném mluveném projevu dochází k hodně zkreslením a nepřesnostem. Dané slovíčko lze identifikovat často jen na základě slov, která jsou předtím a potom.

Re: Re: První …

Ano, myslím to „nose“. Něchtěl jsem to psát přímo, abych nenapovídal někomu, kdo si třeba nejdřív přečte komentáře a až pak zkusí poslech. :-)
Co tam patří jsem opravdu jen odhadl z kontextu a z toho, že jsem tam slyšel sykavku. Psal jsem o tom kvůli tomu, že se mi občas stane, že nějakému slovu opakovaně vůbec nerozumím, i když třeba vím, co tam má být. Na rozdíl od někoho jiného,kdo tomu rozumí hned.
Tak mě jen zajímalo, jestli je tohle ten případ, nebo to tam opravdu není zřetelné. Já to totiž někdy nepoznám. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PavelR vložený před 16 lety

Re: Re: První …

Ano, myslím to „nose“. Něchtěl jsem to psát přímo, abych nenapovídal někomu, kdo si třeba nejdřív přečte komentáře a až pak zkusí poslech. :-)
Co tam patří jsem opravdu jen odhadl z kontextu a z toho, že jsem tam slyšel sykavku. Psal jsem o tom kvůli tomu, že se mi občas stane, že nějakému slovu opakovaně vůbec nerozumím, i když třeba vím, co tam má být. Na rozdíl od někoho jiného,kdo tomu rozumí hned.
Tak mě jen zajímalo, jestli je tohle ten případ, nebo to tam opravdu není zřetelné. Já to totiž někdy nepoznám. :-)

Re: Re: Re: První …

Není to zřetelné, v tom máte pravdu. Ale ten kontext, ten je tam právě důležitý. Když to z kontextu poznáte, tak máte prostě bod. O to jde. To patří k jazykové způsobilosti.

Na téhle bázi jsou založené tzv. CLOZE testy, je to text, kde jsou vynechaná slova, a vy podle kontextu doplňujete. Takhle v písničkách je to jednodušší, protože alespoň slyšíte náznak toho, jak to zní. Ale ve skutečnosti nejde vůbec o to, jak to slovo slyšíte (v mnoha případech), ale o to doplňování do kontextu.

Running…

Veľmi príjemná pieseň, výsledok nebol až taký príjemný, ale nevadí. Zase som o kúsok podišla na trati sluchového vnímania, ďakujem.

Super!

Většinou bývám „na druhé straně barikády“ a slova v písničkách druhým mažu ;-) takže tentokrát to bylo hodně příjemné, a ne úplně nejjednodušší, zpestření z druhé strany, díky.

O.K.

Připomíná mi to šedesátá léta, je to very OK.

;o)

Nemáte v zásobě i nějakou písničku od Katie Melua? Má super výslovnost a krásný písničky… :-D

Re: ;o)

Můžu se pokusit získat svolení k uveřejnění nějaké její písničky. Ale optimisticky to nevidím. :-)

Zdravím,

nebude v předposlední řádce spíš “I felt the whispers of your leaving”? “Found” mi nedává moc smysl.

Díky za píseň!

MK

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.