Help for English

Shopping online in Britain #2 (praktický průvodce)

Komentáře k článku: Shopping online in Britain 2 (praktický průvodce)

 

I love ebay ;-)

Už jsme taky nakupovali dohromady s pár lidma na SportsDirect. Fajn zboží, dobré ceny a poštovné se taky pěkně mezi nás rozpočítalo. Takže jsem spokojená.

A na ebay se prodává i použité jídlo, jo? ;-) Just kidding! :-) Musím se přiznat, že jsem znala jen GAP a ebay (a toho s těmi proužky, ale jen díky nějakému fototestu od tebe). A firma s vlastními čokoládovými plantážemi v UK mě dostala. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 11 lety

Už jsme taky nakupovali dohromady s pár lidma na SportsDirect. Fajn zboží, dobré ceny a poštovné se taky pěkně mezi nás rozpočítalo. Takže jsem spokojená.

tak jsem se na sportsDirect mrknul a je to super. Hned jsem objednal oblečení asi za 2300Kč-platí se ještě nějaké clo?(to mě napadlo až potom). Jaké s tím máte zkušenosti – prohlíží se každý balík nebo to většinou projde? A od jaké hodnoty se clo platí a kolik? díky

Clo se platí asi od 120 EUR a slyšela jsem něco o tom, že by se mělo platit i DPH. Obojí ale platí pro země mimo EU, takže Anglie je OK.

Ano, právě proto jsou zde odkazy na britské obchody, kde toto nemusíte řešit :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 11 lety

Clo se platí asi od 120 EUR a slyšela jsem něco o tom, že by se mělo platit i DPH. Obojí ale platí pro země mimo EU, takže Anglie je OK.

Clo se platí u zásilek mimo EU, když je zásilka včetně poštovného v ceně vyšší než 22 EUR. Což je skoro vždy. Zbytečně se to prodraží i protáhne časově.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 11 lety

Clo se platí asi od 120 EUR a slyšela jsem něco o tom, že by se mělo platit i DPH. Obojí ale platí pro země mimo EU, takže Anglie je OK.

Navíc nedávno byl ještě problém u obchodů, které posílají z Channel Islands, které sice správně patří pod UK, ale NEPATŘÍ do EU. Jsem se párkrát divil, když jsem musel platit clo. Naštěstí i tyto obchody, které sice na Channel Islands sídlí, posílají dnes snad až na výjimky vždy z jiných zemí, jako Rakousko, Nizozemí, UK apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 11 lety

Clo se platí asi od 120 EUR a slyšela jsem něco o tom, že by se mělo platit i DPH. Obojí ale platí pro země mimo EU, takže Anglie je OK.

Ono to clo je právě 21%, což je vlastně to ušlá DPH, která se musí doplatit. K tomu si ještě Česká pošta účtuje poplatek za to, že to za Vás vyřídí. A to je taky nějaká ta stovka navíc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 11 lety

Clo se platí asi od 120 EUR a slyšela jsem něco o tom, že by se mělo platit i DPH. Obojí ale platí pro země mimo EU, takže Anglie je OK.

díky moc, tak jsem zase chytřejší :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Ono to clo je právě 21%, což je vlastně to ušlá DPH, která se musí doplatit. K tomu si ještě Česká pošta účtuje poplatek za to, že to za Vás vyřídí. A to je taky nějaká ta stovka navíc.

Poplatek za vyřízení je 96 Kč, k celnímu řízení nemusíte (stačí poslat doklady mailem a zplnomocnit vyclívací poštu v Praze 5 na Klamovce, aby to za vás vyřídila – pokud mají všechny podklady, je celní řízení otázkou několika hodin; rozhodně se vyplatí poštu zplnomocnit) a některé obchody clo (reps. DPH) vracejí na základě zaslání skenu potvrzení o zaplacení. Mohou ale naskočit poplatky za skladování zásilky, pokud příjemce nedodá včas doklady – mám dojem, že bezplatně zásilku uloží na tři týdny a pak – pokud jde o prodlevu ze strany příjemce – se platí nějaké úložné.

Vyplatí se i zjistit si cenu poštovného a kurýrních služeb ze země, odkud něco objednáváte – loni jsem třeba kupovala všude jinde již rozebranou knihu na jednom indickém e-shopu a poplatek za DHL byl nečekaně příznivý – za tu samou trasu, ale z Prahy do Indie, bych zaplatila tak šestkrát tolik.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Těthalka vložený před 11 lety

Poplatek za vyřízení je 96 Kč, k celnímu řízení nemusíte (stačí poslat doklady mailem a zplnomocnit vyclívací poštu v Praze 5 na Klamovce, aby to za vás vyřídila – pokud mají všechny podklady, je celní řízení otázkou několika hodin; rozhodně se vyplatí poštu zplnomocnit) a některé obchody clo (reps. DPH) vracejí na základě zaslání skenu potvrzení o zaplacení. Mohou ale naskočit poplatky za skladování zásilky, pokud příjemce nedodá včas doklady – mám dojem, že bezplatně zásilku uloží na tři týdny a pak – pokud jde o prodlevu ze strany příjemce – se platí nějaké úložné.

Vyplatí se i zjistit si cenu poštovného a kurýrních služeb ze země, odkud něco objednáváte – loni jsem třeba kupovala všude jinde již rozebranou knihu na jednom indickém e-shopu a poplatek za DHL byl nečekaně příznivý – za tu samou trasu, ale z Prahy do Indie, bych zaplatila tak šestkrát tolik.

No to je pravda. Sportsdirect.com si počítá poštovné přes DHL 187 Kč, ale když to budete chtít poslat stejným způsobem zpátky (třeba reklamace-to se bohužel stalo mě), tak to vyjde cca 2600Kč obyčejně a zhruba o 1000Kč více expres. A to u trička za 3 libry nemá smysl… Oni by to poštovné sice měli uhradit, ale kdo by se s tím namáhal.

Sportsdirect.com is my new scourge! Horrible how easy it is to click “Add to cart” and then you discover how much money it is in Czech crowns and you just weep! :-D I would pay twice as much for it here, though! :-D Thanks again for the links, Roman.

Muj oblibeny britsky obchod je bookdepository.com, ktery ma super vyber knizek a stejne postovne do celeho sveta: zadarmo. Ceny knizek jsou sice vyssi nez napr. na Amazonu, ale zbozi prijde rychle a predem je jasne, kolik bude stat. Pokud ma nekdo slabost pro kosmetiku Lush- lush.co.uk, tak objednani z Britanie vyjde o mnoho levneji (i s postovnym) nez nakup v ceske pobocce.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.