Help for English

Americká angličtina

 

Zítra mám CAE a mám jisté obavy, abych nebyl persekuován za použití am. angličtiny.

Např. když dám na konec dopisu Yours sincerely i v případě, že neznám adresátovo jméno.
Bojím se, že by mi to opravili.

Tyto špatné zkušenosti mám totiž ze školy.
Toho stejného se potom bojím i v sobotním speakingu.

Obavy zbytečné?

Obavy zbytečné. Já se všemi svými amerikanismy prošel CPE za A. :-)

Vyžadují ale, abyste byl konsistentní, takže když celý dopis napíšete americkou angličtinou, můžete ho zakončit po americku. Pokud byste používal britskou slovní zásobu, spelling, gramatiku apod. a pak to špatně zakončil, možná by vám nějaký maličký bodík strhli.

nevím, jestli je to na místě, ale přeji hodně štěstí takto:
Break a leg! :-)

CAE? a už máš nějakej PET nebo FCE že deš hnedka na C1? Víděl jsem video z City and Guilts a není to moc sranda.. Tak Good luck :)

chtela jsem se zeptat jake jsou pravidla americke anglictiny pri cteni. treba jak cist dve o.nebo sh vyslovujeme jako s s hackem atd.nevim jak se spravne naucit cist anglicky text.

pokud mi to totiz nekdo primo nerekne,tak nevim jak to spravne precist,coz je docela pro me ted problem,jsem v USA a prisla jsem tu bez anglictiny kterou se ted jako samouk ucim.

třeba pomůže slovník: http://www.learnersdictionary.com/

co myslíte „pravidly při čtení“… čtení a výslovnost jsou úplně jiné věci.

Dobrý deň, ak sa chcem zamerať na americkú angličtinu stačí mi keď sa budem pozerať na americké seriály+ slovník ? Na jednej strane mám LONGMAN, OXFORD–BrE ale mám nejaké americké seriály a Merriam-Webster's Advanced Learner's English Dictionary.

Ešte dodám, že zatiaľ mám len nejakú tú gramatiku zameranú na britskú angličtinu+Oxford phrasal verbs+Word skills. Asi by sa zišla nejaká tá slovná zásoba… zameraná na AmE ?

Jsou i učebnice gramatiky a slovní zásoby zaměřené na americkou angličtinu a jsou i kurzové učebnice zaměřené na americkou angličtinu. Dokonce jsou i učebnice americké výslovnosti. To je možná důležitější než ta slovní zásoba a gramatika. Tam jsou rozdíly totiž daleko viditelnější (slyšitelnější). V gramatice a slovní zásobě tu a tam je něco jinak, ve výslovnosti je všechno trošičku jinak.

Čo by ste poradili aké učebnice kúpiť ? Akú učebnicu americkej výslovnosti by som si mal kúpiť ? Nejaký konkrétny titul ? Prípadne aj niečo ohľadne gramatiky a slovnej zásoby. Ďakujem.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.