Help for English

Soutěž: Okruhy slovíček v English Me

Komentáře k článku: Soutěž: Okruhy slovíček v English Me

 

Mám pár lekcí vytvořených ještě před možností sdílení, když do nich teď vlezu, nikde nevidím možnost “sdílet”. Poradíte mi, prosím? Jsou to slovíčka podle lekcí Destination, třeba se někomu budou taky hodit. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gadraba vložený před 11 lety

Mám pár lekcí vytvořených ještě před možností sdílení, když do nich teď vlezu, nikde nevidím možnost “sdílet”. Poradíte mi, prosím? Jsou to slovíčka podle lekcí Destination, třeba se někomu budou taky hodit. Děkuji.

Dobrý den, když si lekci otevřete (ve výpisu lekcí je u každé ikonka lupy), tak tlačítko sdílet je nahoře vpravo.

Kdyby to nešlo najít, dejte vědět.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Dobrý den, když si lekci otevřete (ve výpisu lekcí je u každé ikonka lupy), tak tlačítko sdílet je nahoře vpravo.

Kdyby to nešlo najít, dejte vědět.

Díky, funguje.

Budou do soutěže zařazeny i lekce, které čekají na autorizaci slovíček, aby mohly být sdíleny?

ano, na autorizaci slovíček průběžně pracuji. Všechna slovíčka, o která uživatelé žádají (za předpokladu, že se do slovníku hodí), autorizuji a až potom budeme vybírat vítěze.

V případě, že by slovíčko nebylo z nějakého důvodu autorizováno, uživatel ho bude moci z lekce odstranit.

Jak mám zařadit svoji lekci do tématického okruhu – např. do slovíček z knih? Nebo to dělají korektoři?

To děláme my, zatím. Uvidíme, až toho bude více…

Ahojte, je možné takéto väzby zasielať na autorizáciu:

  • a fiancé proposes to a fianceé – snúbenec požiada snúbenicu o ruku
  • to push a pram – tlačiť detský kočík
  • national heritage – národné dedičstvo
  • to enrich one´s mind – obohatiť si myseľ
  • increase of stamina – zvýšenie vytrvalosti
  • problems with overtraining – problémy s pretrénovaním

a pod.?

Viem, že sú to už veci, ktoré nie sú záležitosťou slovníka, no maturantom by takéto väzby mohli pomôcť. Pýtam sa, aby som Vám zbytočne neposielala veci, ktoré nepatria na autorizáciu. Poprosím Vás ešte o radu, ako písať apostrof tak, aby mi správne utvorené slovíčko, no len s chybne napísaním apostrofom, nehádzalo do chýb. Vďaka. :) Pekný deň :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nikoland vložený před 11 lety

Ahojte, je možné takéto väzby zasielať na autorizáciu:

  • a fiancé proposes to a fianceé – snúbenec požiada snúbenicu o ruku
  • to push a pram – tlačiť detský kočík
  • national heritage – národné dedičstvo
  • to enrich one´s mind – obohatiť si myseľ
  • increase of stamina – zvýšenie vytrvalosti
  • problems with overtraining – problémy s pretrénovaním

a pod.?

Viem, že sú to už veci, ktoré nie sú záležitosťou slovníka, no maturantom by takéto väzby mohli pomôcť. Pýtam sa, aby som Vám zbytočne neposielala veci, ktoré nepatria na autorizáciu. Poprosím Vás ešte o radu, ako písať apostrof tak, aby mi správne utvorené slovíčko, no len s chybne napísaním apostrofom, nehádzalo do chýb. Vďaka. :) Pekný deň :)

Do slovníku se snažíme psát pouze samostatná slova a nebo pevná spojení. PUSH + PRAM bychom tedy měli jako dvě slovíčka. Funguje to tak, že totiž potom máme ke slovům přiřazené věty, např. She was pushing a pram se zobrazí u slovíčka PRAM. Kdybychom ale měli ve slovníku zároveň PRAM a PUSH A PRAM, tak by nebylo možné takto slova a věty párovat.

Apostrof se píše SHIFT + klávesa vedle ENTER. Neměla by to tedy být čárka, kterou píšeme nad samohláskami.

Díky zato, že tak rychle reagujete:-)

Někde mi zmizely lekce, které jsem dal sdílet (obsahovaly neautorizovaná slovíčka). Doufám, že jsem je špatně neuložil. Nebo už to pak nejde editovat?

Lze někde “naklikat” seznam mnou vložených lekcí? Nemohu je najít.

díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TomVac vložený před 11 lety

Díky zato, že tak rychle reagujete:-)

Někde mi zmizely lekce, které jsem dal sdílet (obsahovaly neautorizovaná slovíčka). Doufám, že jsem je špatně neuložil. Nebo už to pak nejde editovat?

Lze někde “naklikat” seznam mnou vložených lekcí? Nemohu je najít.

díky

I sdílené lekce můžete dále editovat a upravovat. Pokud obsahují ještě neautorizovaná slovíčka, nebudou zobrazené ještě mezi sdílenými, ale najdete je normálně abecedně v seznamu lekcí. Ale radši to prověřím, jestli tam nemáme nějakou chybku.

Zkoušel jsem to, sdílená lekce je nadále mezi lekcemi, vše je řazeno abecedne podle názvu, zkuste to najít podle toho. Kdyby to nešlo najít, napište prosím hlášení problému přímo z English Me, kolega na to mrkne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

I sdílené lekce můžete dále editovat a upravovat. Pokud obsahují ještě neautorizovaná slovíčka, nebudou zobrazené ještě mezi sdílenými, ale najdete je normálně abecedně v seznamu lekcí. Ale radši to prověřím, jestli tam nemáme nějakou chybku.

Díky, už jsem je našel, trošku mě zmátlo, že nejsou mezi zdílenými.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Do slovníku se snažíme psát pouze samostatná slova a nebo pevná spojení. PUSH + PRAM bychom tedy měli jako dvě slovíčka. Funguje to tak, že totiž potom máme ke slovům přiřazené věty, např. She was pushing a pram se zobrazí u slovíčka PRAM. Kdybychom ale měli ve slovníku zároveň PRAM a PUSH A PRAM, tak by nebylo možné takto slova a věty párovat.

Apostrof se píše SHIFT + klávesa vedle ENTER. Neměla by to tedy být čárka, kterou píšeme nad samohláskami.

Apostrof:
Pro úplnost dodávám (protože jsem s tím sám měl dlouho problém a o triku s Shift jsem nevěděl), že apostrof se dá také udělat tak, že se přepne na anglickou klávesnici a zmáčkne klávesa ob jedno od Enteru (je na ní v české verzi paragraf a vykřičník). :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Apostrof:
Pro úplnost dodávám (protože jsem s tím sám měl dlouho problém a o triku s Shift jsem nevěděl), že apostrof se dá také udělat tak, že se přepne na anglickou klávesnici a zmáčkne klávesa ob jedno od Enteru (je na ní v české verzi paragraf a vykřičník). :)

Vďaka obom za rady. Zistila som, že mi funguje aj ALT+39. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.