Help for English

Cvičení: Předpřítomný a minulý čas

Komentáře k článku: Cvičení: Předpřítomný a minulý čas

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hrášek vložený před 15 lety

V otázce č.9 je správná odpověď ve tvaru „have you read“ . Chci se zeptat zda „have you red“ není to, co tam skutečně patří.???

Re:

RED je červená barva.
minulý čas a příčestí slovesa READ /ri:d/ je READ /red/.

procenta

70%, tak to je špatné :shock: Budu na sobě muset zapracovat :?

Dobry den, mam dotaz ohledne 7. vety. Ono to sem az tak nepatri… Nebylo by lepsi tam dat predminuly prubehovy?? Je zenati/vdani po dobu 3 let. Diky

70%… Nojo, soustředím se na časy a vypustím ostatní :-)

úloha 6

Dobrý den,
nejde mi do hlavy úloha 6 napsala jsem Who did discover America? …proč je to špatně?
děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Nováková vložený před 13 lety

úloha 6

Dobrý den,
nejde mi do hlavy úloha 6 napsala jsem Who did discover America? …proč je to špatně?
děkuji

Re: úloha 6

Otázka na podmět, DID tam nepatří.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: úloha 6

Otázka na podmět, DID tam nepatří.

Re: Re: úloha 6

ano, ano..už si to pročítám…nikdy jsem doposud o tom neslyšela…děkuji za odpověď

Re: Re:

asi ne

díky za test

Při vší své skromnosti se musím pochválit – 100%. :-)

Dobrý den, test jsem vyplnil v podstatě správně, ale měl jsem 90%. U 5. věty jsem měl: ‚ve not seen. Viděl jsem mnohokrát tento druh záporu. Je to špatně? Musí být pouze: haven‘t seen? Děkiji

Re: díky za test

taktez 100%, nenadaly prival endorfinu mi vydrzi prinejmensim do konce tydne :)

Dobrý den, nemohlo by teoreticky být v poslední větě: When I was a child, I would like...... ??? (popřípadě tvar used to like?)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Reňuli vložený před 11 lety

Dobrý den, nemohlo by teoreticky být v poslední větě: When I was a child, I would like...... ??? (popřípadě tvar used to like?)

Hmm ani nie, ono “would” sa pouziva na tradicne opakujuce sa deje t.j. “chodievat/jedavat” atd..no sloveso “like” v zmysle “mat rad” vyjadruje skor jednorazovy dej – bud som sa rad hral s vlacikmi alebo nie. V tvojej navrhovanej konstrukcii ti uz len napovie samotna fraza “I would like,..”, co znie ako ziadost/prosba “I would like a drink” a podobne, cize do danej vety sa to nehodi.

Na druhej strane, ak by tam “like” nebolo, dalo by sa povedat “When I was a child I would play with toy trains every weekend.” – napriklad

Dobry den;

proc veta neni who did discover America?

Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mysshka vložený před 7 lety

Dobry den;

proc veta neni who did discover America?

Dekuji

Protože se jedná o otázku na podmět. V nich se právě pomocné sloveso vynechává. Když si dáte do vyhledávače “otázky na podmět”, objeví se Vám zdejší článek.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.