Help for English

Lingea Lexicon 5 (elektronický slovník)

Komentáře k článku: Lingea Lexicon 5 (elektronický slovník)

 

Skvělý slovník a skvělá recenze. A snad nejdelší článek na HFE vůbec :-D

Naprosto souhlasím, skvělý slovník. Velmi podrobná a dobře zpracovaná recenze. Dlouhodobě plánuji zakoupení Platinum verze, cena se dlouhodobě pohybuje na internetu kolem 3000Kč , často i s poštovným. Takže sleva 25% z 3990Kč…ušetřím 7Kč a 50hal. Závěr : exkluzivní sleva – no nemusím snad psát co si o tom myslím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Naprosto souhlasím, skvělý slovník. Velmi podrobná a dobře zpracovaná recenze. Dlouhodobě plánuji zakoupení Platinum verze, cena se dlouhodobě pohybuje na internetu kolem 3000Kč , často i s poštovným. Takže sleva 25% z 3990Kč…ušetřím 7Kč a 50hal. Závěr : exkluzivní sleva – no nemusím snad psát co si o tom myslím.

Jo jo, s tím bohužel souhlasím (konkrétně u Platinum jsou ceny nad 3000 i pod 3000, otázka kde…), ale lepší slevu se nám bohužel nepodařilo získat.

Edit: odstranil jsem slovo exkluzivní :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

Jo jo, s tím bohužel souhlasím (konkrétně u Platinum jsou ceny nad 3000 i pod 3000, otázka kde…), ale lepší slevu se nám bohužel nepodařilo získat.

Edit: odstranil jsem slovo exkluzivní :-)

Každopádně dá se říci, že cena je to prostě nejnižší možná! :-). Chtěl jsem se zeptat co se týká aktualizace jazykových databází. Znamená to, že ten software disponuje možností aktualizace a jsou tam věci, které bych tam před 3 lety nenašel? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Každopádně dá se říci, že cena je to prostě nejnižší možná! :-). Chtěl jsem se zeptat co se týká aktualizace jazykových databází. Znamená to, že ten software disponuje možností aktualizace a jsou tam věci, které bych tam před 3 lety nenašel? Díky

Software se bohužel sám neaktualizuje, ale pokud si stáhnete aktuální verzi a porovnáte s verzí starší, najdete tam rozdíly.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 11 lety

Software se bohužel sám neaktualizuje, ale pokud si stáhnete aktuální verzi a porovnáte s verzí starší, najdete tam rozdíly.

Aha, to chápu. Otázka je ale u krabicové verze.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Aha, to chápu. Otázka je ale u krabicové verze.

Pravda, ta se sama nezaktualizuje. Ale neberte to tak, že by přidávaly stovky slovíček měsíčně. Jde spíše o přidávání nově vzniklých slov a dolaďování starších, kde jsou nové významy a vazby.

Bez tohohle slovníku si už několik let nedokážu představit svůj (především učitelský) život! Takže moc díky za obsáhlou recenzi, až se mě někdo bude zase ptát na různé funkce tohohle slovníku, jednoduše ho odkážu sem!:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Aha, to chápu. Otázka je ale u krabicové verze.

Občas mi znepříjemňuje práci, že slovíčko je jen v jednom “směru překladu”, ale v druhém ne! To pak chce člověk někomu dokázat ve slovníku, že má pravdu a ono tam nic není (a musí se to zadat opačně). :-P
Tak jsem se na to výslovně ptal té paní z Lingea, co měla přednášku v Berouně a ta mi řekla, že mám takové bugs připomínky napsat do Lingea a doplní se to do další verze. Ale pochopil jsem, že tím myslí verzi programu (představme si třeba “Lingea Lexicon 6”).
Když si chybějící slovíčko dopíšu do uživatelské databáze, tak se mi zase nezobrazuje v tom opačném směru překladu se všemi příkladovými větami etc… :-|

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Občas mi znepříjemňuje práci, že slovíčko je jen v jednom “směru překladu”, ale v druhém ne! To pak chce člověk někomu dokázat ve slovníku, že má pravdu a ono tam nic není (a musí se to zadat opačně). :-P
Tak jsem se na to výslovně ptal té paní z Lingea, co měla přednášku v Berouně a ta mi řekla, že mám takové bugs připomínky napsat do Lingea a doplní se to do další verze. Ale pochopil jsem, že tím myslí verzi programu (představme si třeba “Lingea Lexicon 6”).
Když si chybějící slovíčko dopíšu do uživatelské databáze, tak se mi zase nezobrazuje v tom opačném směru překladu se všemi příkladovými větami etc… :-|

Jojo, občas je třeba použít tlačítko šipek vlevo nahoře. Novou verzí se myslí stále Lexicon 5, jen s aktuálním updatem, který je ke stažení na webu.

Romane, je to opravdu román na pokračování :-D Ale super!

Velmi pekna recenze. Dekuji.

Lingea Lexikon 5 elektronický slovník Velký – zakoupeno, nainstalováno a odzkoušeno. Je to opravdu skvělý nástroj, umí toho hodně a jsem s ním spokojen. Kromě funkcí se mi líbí i jeho provedení.

Prvně jsem si koupil LL5 velký německý slovník. Pracuji s ním docela dost dlouho a docela často. Koncept slovníku je výborný. Pak jsem se kvůli diplomce rozhodnul, že si pořídím PC Translátor+slovník. Stihl jsem to objednat ještě ve slevě na komplet AJ+NJ. No, translátor sice parádní, ale slovník tragický. Nedělá se s ním zrovna dvakrát dobře. Navíc jsem zjistil, že mají nahrané špatně výslovnosti rodilými mluvčími. Grafika taky nic moc. Tak jsem se rozhodnul, že už nebudu dál utrácet a zainvestoval jsem do zvýhodněného kompletu AJ Platinum+Technic­ký+Ekonomický slovník. Zároveň jsem i pro německý jazyk, který mám jako hlavní cizí jazyk, si koupil upgrade na Platinum. No nemůžu si to vynachválit. Se slovníkem se pracuje opravdu skvěle a intuitivně. Zatím jsem na žádný lepší elektronický slovník nenarazil, než na ty od společnosti Lingea. Cena produktů je odpovídající kvalitě a rozhodně to nejsou vyhozené peníze, ale skvělá investice. Velice mi pomáhá, že Lingea má moře příkladů slovíček ve větách, takže člověk ví, které slovíčko kdy pro správný význam použít. Ať každý posoudí sám-lingea nabízí 30 denní plnohodnotnou zkušební verzi svých slovníků.

nemáte někdo slevu na tento slovník?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.