Help for English

Slovíčko INSTEAD

Komentáře k článku: Slovíčko INSTEAD

 

Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit, jak se slovo instead používá, nebo rozšířil již nabyté vědomosti.

Rozšířil Lucko, rozšířil.
in someone's stead a ten idiom na konci…paráda! ;-) Děkuji (flw)

Thanks! (flw)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 11 lety

Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit, jak se slovo instead používá, nebo rozšířil již nabyté vědomosti.

Rozšířil Lucko, rozšířil.
in someone's stead a ten idiom na konci…paráda! ;-) Děkuji (flw)

Todle jsem taky neznal. Dobra prace, Lucko.

Dobrý den, můžu se na něco zeptat? Ve větě: All our employees have carried out a good job last year… jste použila present perfect. Je to možné, když jste na konci dala last year? Díky moc

Ten present perfect tam je z toho důvodu, co pak následuje – díky tomu, že loni zamakali, můžou teď stále konkurovat. Není to časté použití, ale ne nemožné. Klidně (a vlastně většinou) může být minulý prostý.

Ještě dodám: představte si, že to říká ředitel v novoročním projevu k zaměstnancům nebo na vánočním večírku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Ještě dodám: představte si, že to říká ředitel v novoročním projevu k zaměstnancům nebo na vánočním večírku.

Děkuji za odpověď. Já jsem jenom měla vžité, že nikdy nesmím říct po tom co jsem použila present nebo past perfect, slovíčka jako yesterday, two weeks ago atd. Díky za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 11 lety

Děkuji za odpověď. Já jsem jenom měla vžité, že nikdy nesmím říct po tom co jsem použila present nebo past perfect, slovíčka jako yesterday, two weeks ago atd. Díky za vysvětlení.

Myslím, že se jedná spíše o okrajové použití, to co jste se naučila je správně a není na tom třeba nic měnit! Ono to nikdy není nikdy stoprocentní, rozhodně nezačněte používat PP v případě, že se jedná o časově ukotvenou minulost.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Myslím, že se jedná spíše o okrajové použití, to co jste se naučila je správně a není na tom třeba nic měnit! Ono to nikdy není nikdy stoprocentní, rozhodně nezačněte používat PP v případě, že se jedná o časově ukotvenou minulost.

Přesně tak, je to velice okrajové. To je to, když vymýšlím příklady a mám v hlavě nějaký ten kontext, ale do příkladu už nepřejde celý. :-) Předpřítomný čas je spojen s přítomností, a proto jde spojení s konkrétními časovými výrazy v minulosti jaksi proti sobě. Takže rozhodně se držte toho, co jste se naučila. :-)

Raději jsem to nechala změnit – po radě a několika hodinách intenzivního přemýšlení – takže žádný předpřítomný v té větě už nestraší. :-)

Ono to možná není tak zvláštní, použít tu pres.perf., pokud máme vlastně na mysli “právě uplynulý rok”. A je celkem jedno, jestli je dnes 31.12. či 1.1. :))

Zdravím, prosím, jak bych mohla nejlépe říct: Brzy budeš učit ty mne místo abych učila já tebe. Nevím si rady s částí za INSTEAD / INSTEAD OF Díky moc :-)

Soon you will teach/be teaching me instead of me teaching you.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 7 lety

Soon you will teach/be teaching me instead of me teaching you.

Díky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.