Help for English

Face2Face INT, unit 1B - reading

Komentáře k článku: Face2Face INT, unit 1B - reading

 

Dobrý večer, mohl byste mi prosím vysvětlit užití switch on? Omlouvám se, že se nejedná přímo o tento článek, ale o články z učebnice Project 3. Pokud se jedná o requests je uvedeno: Switch on the TV, please. V textu jsem se ale setkala s: He switchs his TV on. Jaký je v tom rozdíl? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vida vložený před 10 lety

Dobrý večer, mohl byste mi prosím vysvětlit užití switch on? Omlouvám se, že se nejedná přímo o tento článek, ale o články z učebnice Project 3. Pokud se jedná o requests je uvedeno: Switch on the TV, please. V textu jsem se ale setkala s: He switchs his TV on. Jaký je v tom rozdíl? Děkuji.

Pokud se nejedná o dotaz k článku, směřujte ho do diskuzního fóra.

Nejsem si jist, jestli jsem pochopil, na co se ptáte. SWITCH ON znamená zapnout (televizi, rádio…), rozsvítit (světlo).

Switch on the TV, please – Zapněte prosím televizi

He switches his TV on – Zapíná svou televizi (obvykle zapíná televizi když… = přítomný čas prostý)

Pokud Vám jde o umístění předložky ON, přečtěte si tento článek o frázových slovesech: http://www.helpforenglish.cz/…zova-slovesa

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.