Help for English

ALL the plants vs. the WHOLE plants

Komentáře k článku: ALL the plants vs. the WHOLE plants

 

Pěkně vysvětleno!
Obrázky jsou vlastní tvorba? 

Dovolím si odpovědět já: Pod článkem máte napsáno: “Copyright info – Obrázky jsou dílem autorky”. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 10 lety

Dovolím si odpovědět já: Pod článkem máte napsáno: “Copyright info – Obrázky jsou dílem autorky”. 

Díky! Až tam se mé oči nedostaly…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 10 lety

Díky! Až tam se mé oči nedostaly…

To je v pohodě . Každopádně autorku obdivuji, protože nakreslit bych to nedokázal ani za boha. 

Děkuji oběma.:-) On se leccos člověk naučí až s dětmi. 

Děkuji za článek, něco podobného jsem potřeboval!:) Chci se zeptat , pro ujištění u věty procestoval jsem celý svět mužou být obě varianty?

I have traveled all over the world i I have traveled the whole world

Podle tohohle jsem pochopil, že by to tak mohlo být, ale kdysi mi bylo řečeno učitelkou AJ, že takhle s whole je to nesprávně, tak by mě zajímalo, kde je pravda.

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mettax vložený před 10 lety

Děkuji za článek, něco podobného jsem potřeboval!:) Chci se zeptat , pro ujištění u věty procestoval jsem celý svět mužou být obě varianty?

I have traveled all over the world i I have traveled the whole world

Podle tohohle jsem pochopil, že by to tak mohlo být, ale kdysi mi bylo řečeno učitelkou AJ, že takhle s whole je to nesprávně, tak by mě zajímalo, kde je pravda.

Děkuji.

Obě varianty jsou správné, i když víc se asi používá ta první. Ono je to tím, že ta první je “zevrubná” – procestujete celý svět, ale nemusí to nutně znamenat, že navštívíte každičkou zemi na světě. Kdežto ta varianta s whole přesně tohle znamená – navštívil jste úplně všechny země na světě. Existuje stránka Travel The Whole World, kde autor píše “I have a dream of visiting every country in the world and will try my best to share my travels through photos and personal experiences.”.

Super, děkuji moc za vysvětlení!:)

Pekne vysvetlené, s obrázkami to ide vždy ľahšie pochopiť, vďaka!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.