Help for English

Cvičení: LIKE nebo AS

Komentáře k článku: Cvičení: LIKE nebo AS

 

Jen 80% no snad to bude priste lepsi. :-)

Re: as – like

většinou to moc důvodů nemá, jsou to ustálená spojení. Ve vašem případě to zdůvodnit můžete.

AS QUIET AS A MOUSE – tady je spojení AS … AS, a i když to první vynecháte, význam je stejný. Myš je tichá. A někdo je TAK tichý JAKO myš.

SLEEP LIKE A LOG – tady si spojením AS … AS pomoci nemůžeme, navíc kláda nespí, pouze stav toho člověka přirovnáváme ke kládě.

joo, 100, ani jsem nevěděla, že už jsem tenhle test dělala! takže zlepšení, super :-)

Re: Re:

to by zaujimalo aj mna

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mrksklnk vložený před 13 lety

Re: Re:

to by zaujimalo aj mna

Re: Re: Re:

To přeci nikde není takto pevně dané. Ale většinou to takto skutečně je, a to proto, že LIKE je obyčejná předložka, něco je jako JÁ, není na tom nic zvratného ani zdůrazňovacího.

Oproti tomu SUCH AS uvádí nějaký příklad něčeho, zájmeno za tím nemá být pádové, je to prostě příklad, „jako např. já“. Tam často používáme zdůrazňovací MYSELF.

Ale jak říkám, není nikde psáno, že nemůže být SUCH AS ME, a že enmůže být LIKE MYSELF. Může a také často je.

Chtěl bych se zeptat, jestli nemohou být v 7. bodě obě možnosti správné. 7.Leave the room as/like it is, there's no time to tidy up. (podle testu je správně pouze as) V učebnici EGU unit 117 (Like and as) se ale píše:

As = in the same way as, or in the same condition as.

  • I didn't move anything. I left everything as it was.

We also use like in this way:

  • I left everythink like it was.

Neznamená to tedy, že obě možnosti v 7. bodě jsou správné?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.