Help for English

Cvičení: a / some (verze A)

Komentáře k článku: Cvičení: a / some (verze A)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

to by pak mělo být A TUBE OF TOOTHPASTE.

Já našla na slovnik.seznam.cz, že"toothpaste" je počitatelné pods.jm., tudíž by mělo být s neurčitým členem, ne? J.č. toothpaste Mn.č. toothpastes

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marthy1979 vložený před 10 lety

Já našla na slovnik.seznam.cz, že"toothpaste" je počitatelné pods.jm., tudíž by mělo být s neurčitým členem, ne? J.č. toothpaste Mn.č. toothpastes

Neuvádějte prosím slovník na seznamu jako autoritu. Zde se jasně píše, že “toothpaste” je nepočitatelné.

EDIT.: A nejen v Oxfordském slovníku, ale i v Cambribgeském (kde je dokonce vedle slovního druhu uvedena i zkratka “U”, což znamená “uncountable”). Dále Longman (kde je vyloženě napsáno “uncountable”) a Merriam-Webster.

Ad úvodní dotaz „Do you need anything at the supermarket, kids?“ Mohlo by být i some, protože je to návrh/zdvořilostní dotaz? Asi to tak máte, protože je to Starter level, já si oprašuji nesourodé znalosti a tohle mi nějak vyskočilo zpaměti. Jinak taky jsem zde dost váhal nad pastou.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.