Help for English

Procvičujeme členy #1

Komentáře k článku: Procvičujeme členy 1

 

Veru, členov nikdy nie je dosť a verím, že budú aj ďalšie testy na členy. Mal som len jednu chybičku a to v slove fare keď som sa pozrel do slovníka tak to slovo má význam aj ako cestujúci v taxíku ale keď je to uncountable tak to má úplne iný význam , nechcem prezrádzať len že to je old-fashionable.

Taky jsem měl chybu před slovem fare a rovněž jsem si uvědomil, že stále zápasím s výslovností slova moustache (může mít dokonce různý slovní přízvuk).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Taky jsem měl chybu před slovem fare a rovněž jsem si uvědomil, že stále zápasím s výslovností slova moustache (může mít dokonce různý slovní přízvuk).

Ano, moustache se ve výslovnosti liší v britské a americké angličtině. V americké je přízvuk na první slabice, v britské na druhé.

Oxford dokonce uvádí, že v AmE může být na první i na druhé. A samozřejmě v AmE se slovo jinak píše. http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/…ry/moustache

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Oxford dokonce uvádí, že v AmE může být na první i na druhé. A samozřejmě v AmE se slovo jinak píše. http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/…ry/moustache

Přízvuk na druhé myslím není v americké angličtině moc běžný. Americký slovník Merriam Webster takovou verzi ani neobsahuje: http://www.learnersdictionary.com/…ion/mustache

Jasné, přiznám se, že co se korektní výslovnosti týká, věřím slovníkům,ale je zajímavé, že ten Oxford to tam fakt má. 

Ahoj, chci se zeptat, opravdu nejde out of THE time, out of THE milk atd.

I když vidím to konkrétní mléko, nebo mluvím o konkrétním času?

když vám ale dochází mléko, mluvíme obecně o mléku, ne o tom jednom konkrétním. Obecně už není mléko, obecně už není čas, obecně už nejsou peníze. Pokud byste chtěl říct, že to mléko v krabici např. už dochází, použil byste slovosled jiný, např. THE MONEY IS RUNNING OUT.

Stránky jsou skvělé, pokaždé se přiučím něco nového. Jelikož v Anglii žiji tak se mi dost hodí Chtěla jsem se jen zeptat. V otázce 6 je odpověď nulový člen. Uvádíte tam příklad " You can make French fries without a frier". Nejsem si jistá ale neměl být Fryer??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fallonn vložený před 10 lety

Stránky jsou skvělé, pokaždé se přiučím něco nového. Jelikož v Anglii žiji tak se mi dost hodí Chtěla jsem se jen zeptat. V otázce 6 je odpověď nulový člen. Uvádíte tam příklad " You can make French fries without a frier". Nejsem si jistá ale neměl být Fryer??

Pěkný test… sice jsem udělala 3 chyby, ale díky skvělému vysvětlení vím proč, a to je pro mě nejdůležitější. Umíte moc pěkně vysvětlovat!

Díky za super testík. Se členama pořád bojuju, ale díky těmhle skvělým vysvětlením se jim dostávám čím dál víc na kloub. Jsou fakt jedinečný 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.