"for" or "in" what conditions

 

To se teda dost divim, že se to takhle opravdu používá. Stejně tomu ale vůbec nerozumim. Kdybych použil tu větu z nadpisu od swimmera (“Without the Moon, Would There Be Life on Earth?”) a napsal jí třeba takhle: “Without the Moon, Would Be There any Life on Earth?”, tak je to špatně?

Nebo třeba věta “What kind of people could be there?” – to je taky teda špatně?

“Without the Moon, Would Be There any Life on Earth?” To je prostě špatně. I když 100% je sto procent. . Why don't give me the benefit of the doubt?
“What kind of people could be there?” jde použít, když byste ukazoval na nějaké lidi a řekl…Co to tam může být za lidi?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 12 lety

“Without the Moon, Would Be There any Life on Earth?” To je prostě špatně. I když 100% je sto procent. . Why don't give me the benefit of the doubt?
“What kind of people could be there?” jde použít, když byste ukazoval na nějaké lidi a řekl…Co to tam může být za lidi?

No, still dont get it. Musim se nad tim asi víc zamyslet. Mně tyhle věty zní vyloženě špatně, ale evidentně špatně nejsou.

Muj nazor:

Could I use that photo, and if so, what conditions would there be?
Could I use that photo, and if so, what conditions would be there?

Klasicky slovosled s “pomocnym there” v otazce je would there + sloveso. “There” by bylo na konci, pokud by bylo treba dat na “there” duraz, coz v pripade, kdy je “there” pouzito jako “pomocne prislovce” (nebo jak se tomu rika), je podle me blbost.

Could I use that photo, and if so, what the conditions would be?

Tahle mi zni jeste lepe, co je na ni spatne?

Cortes, Nevim123: vaši poslední konverzaci o výsledcích na Googlu mažu, není relevantní. Dále vás chci upozornit, že pokud zadáte takto samotnou větu do Googlu, umí to Google správně vyhodnotit, tzn. určit, zda se jedná o samostatnou hlavní větu (otázku) nebo předmětnou větu, kde se samozřejmě mění slovosled? A nakonec, odkdy bereme počet výsledků v Googlu jako spolehlivý zdroj pro anglickou gramatiku? 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.