Help for English

Quiz: Poznejte výslovnost (#3)

Komentáře k článku: Quiz: Poznejte výslovnost (3)

 

Já si nepomužu ale pri poslechu plechovky slyším ten, ne tin Ale pri poslechu ten a tin slyším to same… ten 

Ale sem se krásne pobavila Romane u toho komentáže pri vyhodnocení… Vy umíte do učení vpašovat tak krásne, mile, nádherné, svježé vtípky… jako odted si na ten koment pokaždé když budu počítat v angličtine spomenu 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 10 lety

Já si nepomužu ale pri poslechu plechovky slyším ten, ne tin Ale pri poslechu ten a tin slyším to same… ten 

Ale sem se krásne pobavila Romane u toho komentáže pri vyhodnocení… Vy umíte do učení vpašovat tak krásne, mile, nádherné, svježé vtípky… jako odted si na ten koment pokaždé když budu počítat v angličtine spomenu 

Děkuji

Inu, to já studentům taky pro pobavení říkám, že často slýchám:

jedna, dvě, strom, čtyři…osm, devět, plechovka, jedenáct

Hlavně je to pobaví, pokud to sami řeknou, když jim přednesu, co vlastně řekli… 

K té výslovnosti. Uznávám, že tu americkou desítku máme prostě vyslovenou docela trochu “nedbale”, ale nikoli špatně. Když si poslechnete americkou desítku a americkou plechovku, měla byste tam slyšet rozdíl. Britská desítka je určitě jednoznačnější, a britskou plechovku bohužel zatím nemáme nahranou.

Aha, nový poznatek, nedělat test na listening u puštěné televize. Nejhorší je, že u některých Britů, konkrétně Skotů, to ten zní jako tin a opačně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Aha, nový poznatek, nedělat test na listening u puštěné televize. Nejhorší je, že u některých Britů, konkrétně Skotů, to ten zní jako tin a opačně.

To bych tady nerozmazával Nicméně začátečníci místo / *** / nevyslovují ani / *** / ale / *** / a to se musí hlídat… 

devět,deset,plechov­ka, jedenáct Ale jinak 100%, to bych se musel styděl, kdyby ne..:) Ale pravdou je, že to slovíčko ten jsem si taky musel pustit znovu, abych se ujistil 

Taky jsem měl jediné špatně tin a ten..dlouho jsem váhal a dal špatně.

Dvojka a šestka mi nefunguje (dvojka nic, šestka škrábnutí po tabuli). Stejně tak u nějakého předešlého testu, už jsem psal p.Hudíkovi…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Aha, nový poznatek, nedělat test na listening u puštěné televize. Nejhorší je, že u některých Britů, konkrétně Skotů, to ten zní jako tin a opačně.

Alou…!!!

na Skoty mi nesahejte pane. Mela sem skota učitele…ten akcent jak byl desnej tak byl krásnej. Ale nejlepší učeitel angličtiny co sem mela… žádnej jinaj učitel mne neumel tak turn on jako tenhle skot! Kvalita šla u nej pred kvantitou. Málo tičru bylo jako on!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Děkuji

Inu, to já studentům taky pro pobavení říkám, že často slýchám:

jedna, dvě, strom, čtyři…osm, devět, plechovka, jedenáct

Hlavně je to pobaví, pokud to sami řeknou, když jim přednesu, co vlastně řekli… 

K té výslovnosti. Uznávám, že tu americkou desítku máme prostě vyslovenou docela trochu “nedbale”, ale nikoli špatně. Když si poslechnete americkou desítku a americkou plechovku, měla byste tam slyšet rozdíl. Britská desítka je určitě jednoznačnější, a britskou plechovku bohužel zatím nemáme nahranou.

Njn, Inu u mne je to tak, že ja mám na todle “špatné uši”. Fakt. Lidi žíkaj, že talent na jazyky je spojenej nebo souvisí s hudebním sluchem. čím lepší, tím snadnejší učení cizí reči.

Já mám absolútní! hudební hluch. Ano je to tak. Vím kolik venuji angličtine. Nikdy ničemu sem nevenovala tolik času a úsilí a ten efekt neodpovída… čili ano… na druhou stranu: já se do angličtiny “zamilovala” a ráda ji venuji tolik času a snahy. A dekuji včem a všemu co mne u toho pomáhají a H4e.cz sem patrí!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 10 lety

Alou…!!!

na Skoty mi nesahejte pane. Mela sem skota učitele…ten akcent jak byl desnej tak byl krásnej. Ale nejlepší učeitel angličtiny co sem mela… žádnej jinaj učitel mne neumel tak turn on jako tenhle skot! Kvalita šla u nej pred kvantitou. Málo tičru bylo jako on!

To bych si v životě nedovolila! Já skotskou angličtinu miluju, jedna z mých oblíbených kapel je Biffy Clyro – ale musíš uznat, že chvíli trvá, než člověk pochopí, že side se čte jako / **** / a finished jako / ****** /

Oj oj… Dostala mě ta Ovečka… Poslouchala jsem to asi 5× a pořád jsem si nedokázala říct, zda je to dlouhé a nebo krátké… jedna chyba, škoda… PS: Jen nerozumím jedné věci, proč, když máte k dispozici britskou výslovnost, dáváte do některých těch poslechů americkou. Hodně to mate, protože u jednotlivých slov (jako tree/ three) je krásně slyšet rozdíl, mezi americkou a britskou a v britské jde dokonce slyšet rozdíl mezi stromem a trojkou… Možná by bylo dobré používat v celém testu jen britskou výslovnost a nebo jen americkou, aby se to nepletlo…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nini650 vložený před 10 lety

Oj oj… Dostala mě ta Ovečka… Poslouchala jsem to asi 5× a pořád jsem si nedokázala říct, zda je to dlouhé a nebo krátké… jedna chyba, škoda… PS: Jen nerozumím jedné věci, proč, když máte k dispozici britskou výslovnost, dáváte do některých těch poslechů americkou. Hodně to mate, protože u jednotlivých slov (jako tree/ three) je krásně slyšet rozdíl, mezi americkou a britskou a v britské jde dokonce slyšet rozdíl mezi stromem a trojkou… Možná by bylo dobré používat v celém testu jen britskou výslovnost a nebo jen americkou, aby se to nepletlo…

Snažíme se používat britskou, ale pokud máme pocit, že ta americká je pro daný test “lepší”, volíme tu.

Nicméně člověk by měl mít přehled o základní výslovnosti obou.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.