Help for English

Podobná slova + návrhy

 

Dobrý den,,

Program mě příjemně překvapil. Využíval jsem Word Manager a plánuji přejít na English me. :)

Jedna z věcí, které mi vadí je, že to po mě chce napsat jiné slovíčko. Např. Překlad slova hamburger… zadám slovo hamburger, ale chce to po mě slovo burger. Takže mi to kvůli tomu hodí do problematických slov. Slovo znám, ale kvůli tomu, že to chce v jiném, velmi podobném tvaru, to bere jako chybně. Podobně je to se spoustou dalších slov, např. zaměňování movie a film (třeba science fiction movie/film). Přitom mi není naznačeno, jestli to chce britský tvar – film nebo americký – movie. U většiny slov je to však v pořádku a jinak s touto funkcí problém nemám. Jen bych to u určitých slov nějak upravil, nebo naznačil… .

Ocenil bych také třeba nějaký propracovanější systém opakování slovní zásoby. Aby mi to generovalo slovíčka podle stanoveného pořadí… např. které jsem již dlouho nezkoušel v závislosti třeba také na úspěšnosti apod. Aby to prostě negenerovalo slovíčka jen náhodně… .

Dále co by se mi líbilo, by bylo rozšíření statistiky. Graf ne pouze za poslední měsíc, ale rád bych to viděl i v delším časovém rozsahu. Např. zanechání současného grafu za poslední měsíc a přidání dalšího grafu, třeba méně podrobného, kde by to bylo znázorněno od registrace účtu.

Jsou to jen mé první postřehy, každopádně program se vám povedl a pravděpodobně ho nevyužiji v rodině sám. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dalfor vložený před 10 lety

Dobrý den,,

Program mě příjemně překvapil. Využíval jsem Word Manager a plánuji přejít na English me. :)

Jedna z věcí, které mi vadí je, že to po mě chce napsat jiné slovíčko. Např. Překlad slova hamburger… zadám slovo hamburger, ale chce to po mě slovo burger. Takže mi to kvůli tomu hodí do problematických slov. Slovo znám, ale kvůli tomu, že to chce v jiném, velmi podobném tvaru, to bere jako chybně. Podobně je to se spoustou dalších slov, např. zaměňování movie a film (třeba science fiction movie/film). Přitom mi není naznačeno, jestli to chce britský tvar – film nebo americký – movie. U většiny slov je to však v pořádku a jinak s touto funkcí problém nemám. Jen bych to u určitých slov nějak upravil, nebo naznačil… .

Ocenil bych také třeba nějaký propracovanější systém opakování slovní zásoby. Aby mi to generovalo slovíčka podle stanoveného pořadí… např. které jsem již dlouho nezkoušel v závislosti třeba také na úspěšnosti apod. Aby to prostě negenerovalo slovíčka jen náhodně… .

Dále co by se mi líbilo, by bylo rozšíření statistiky. Graf ne pouze za poslední měsíc, ale rád bych to viděl i v delším časovém rozsahu. Např. zanechání současného grafu za poslední měsíc a přidání dalšího grafu, třeba méně podrobného, kde by to bylo znázorněno od registrace účtu.

Jsou to jen mé první postřehy, každopádně program se vám povedl a pravděpodobně ho nevyužiji v rodině sám. :)

Děkujeme za podněty.

Vyjádřím se nejdříve k těm synonymům – pokud se jedná o synonymum, nemělo by se to počítat jako chyba, jen po Vás systém bude chtít, abyste napsal to, které očekává. Všimněte si, že hláška je jiná, když zadáte synonymum a když zadáte něco špatně.

Důvod, proč to program prostě nepřijme jako správné a nepokračuje ve zkoušení je, že mnohdy se stává, že lidé znají jen jedno základní slovo a nemají důvod učit se jiné výrazy. U BURGER je to asi jedno, ale třeba u slov ANNOY a IRRITATE už by se stávalo, že ač je v okruhu slovní zásoby slovo IRRITATE, vy byste počítač vždy odbyl slovesem ANNOY, které dobře znáte, a IRRITATE byste se vlastně nenaučil.

Navíc, okruhy si vždy můžete prohlédnout, jaká slova tam jsou, případně z nich některá slova odstranit, přidat nová apod. Potom, když se necháváte zkoušet ze slov, která si opravdu vyberete, by neměl být problém, že nevíte, jestli tam má být HAMBURGER nebo jen BURGER.

U britského či amerického tvaru by to systém měl hlásit. U každého slova je definice, kde je na začátku kurzívou uvedeno, o jaký jde slovní druh, případně o jakou angličtinu – americkou či britskou.

Na systému opakování – revize slovní zásoby pracujeme a plánujeme ho nadále vylepšovat. To samé se týká statistik. Informace máme, jde o to vybrat z nich to, co lidi zajímá. A naopak, nevypisovat věci zbytečné, které sice v grafu vypadají hezky, ale nikoho vlastně nezajímají. Pokud byste měl nějaký konkrétní navrh na to, co byste ve statistikách chtěl vidět, napište nám to pomocí hlášení problémů přímo v English Me.

Ještě jednou děkujeme!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.