Help for English

Zkoušení nepravidelných sloves

 

Dobrý den, jak je to s nepravidelnými slovesy, které nejsou v “databázi” Englishme? Mám možnost si je nějak vytvořit tak, aby se při zkoušení objevovali všechny tři tvary? Např. slovíčko “bereave”, není v databázi a ještě ke všemu má vlastně tyto tvary: bereaved, bereaved nebo také bereft, bereft – napadá někoho jak na to, abych se pomocí Englishme mohl naučit všechny tvary?

Díky a hezký zbytek dne

To bohužel nejde, toto slovo bychom museli jako nepravidelné vytvořit my. Vy jste se se slovesem BEREAVE takto někdy setkal? Jako přídavné jméno BEREAVED bychom to asi mohli ve slovníku doplnit, ale jako SLOVESO? Natož jako nepravidelné… to mi připadá asi jako učit se Shakespearovské ‘yesternight’ apod. Máte nějaký důvod, proč se chcete toto slovo učit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

To bohužel nejde, toto slovo bychom museli jako nepravidelné vytvořit my. Vy jste se se slovesem BEREAVE takto někdy setkal? Jako přídavné jméno BEREAVED bychom to asi mohli ve slovníku doplnit, ale jako SLOVESO? Natož jako nepravidelné… to mi připadá asi jako učit se Shakespearovské ‘yesternight’ apod. Máte nějaký důvod, proč se chcete toto slovo učit?

Dobrý den, důvodem je, že je to jedno ze slovíček, které po nás chtějí při studiu. Seznam nepravidelných sloves: Greenbaum, Quirk. Je tam pár takových “ujetých slovíček”, ale s tím nic nenadělám :-).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.