Help for English

Výukové plány

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Dobrý den,
EnglishMe úroveň automaticky nemění, je to na Vás. Až budete spokojena se svými výsledky, změníte si úroveň “ručně”.
Nic Vám ovšem nebrání soustředit se pouze na testy a drilly – klikněte na “Gramatika” a vyberte to, co Vám dělá problémy.

(Je zajímavé, že zkušenost moje i mých studentů je opačná – tedy kolem 90 % v testech a horší výsledky ve slovní zásobě.)

Děkuji za radu, ještě se tedy budu chvilku trápit s gramatikou. :-) A jen pro vysvětlení – nemyslím, že bych měla slovíčka na 90 a více procent hned na první pokus, beru to jako učení slovíček, takže první pokusy byly někdy i třeba na 40 %, ale časem jsem se je naučila (na English Me jsem prakticky denně a min. půl hodiny už cca půl roku). Bohužel u gramatiky se to opakováním nelepší a zůstávám na těch nízkých procentech, to byl můj problém vždycky, nějak se v té gramatice ztrácím. Ještě pokud mám na výběr v testu, tak jsem někde na 50 – 70 %, ale doplňování.. škoda slov.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KvetuleG vložený před 9 lety

Děkuji za radu, ještě se tedy budu chvilku trápit s gramatikou. :-) A jen pro vysvětlení – nemyslím, že bych měla slovíčka na 90 a více procent hned na první pokus, beru to jako učení slovíček, takže první pokusy byly někdy i třeba na 40 %, ale časem jsem se je naučila (na English Me jsem prakticky denně a min. půl hodiny už cca půl roku). Bohužel u gramatiky se to opakováním nelepší a zůstávám na těch nízkých procentech, to byl můj problém vždycky, nějak se v té gramatice ztrácím. Ještě pokud mám na výběr v testu, tak jsem někde na 50 – 70 %, ale doplňování.. škoda slov.

Nevím, zda jste si toho všimla, ale na konci každého testu po vyhodnocení je záložka Kategorie. Tam uvidíte, s čím jste měla problém a co bylo úspěšné (+ / -). Také si zde můžete po rozkliknutí 1) přečíst články ohledně gramatických témat, která jsou pro Vás obtížná, 2) zopakovat test (kategorii) pouze na problematický jev.
+ V sekci Gramatika si můžete vybrat Drill nebo si zvolit okruh gramatiky, který chcete procvičit.
Bez přečtení teoretických článků o gramatice (viz také sekce Gramatika tady na HFE) je poměrně obtížné se gramatickými problémy prokousat pouze pomocí vysvětlení v testech. Doporučuji tedy vždy články projít, klidně i několikrát – podle toho, co píšete, Vás učení baví a věnujete tomu hodně času (to je samozřejmě skvělé!). :)

Doplňování vět – zde jde o chápání struktury celé věty, obratů, slovosledu. Na druhou stranu systém po Vás často chce synonymum slova, které jste zadala, ačkoli jinak je Vaše odpověď správná (v tom ale pomůže"šibenicová" nápověda s prvním písmenem a počtem písmen)

Ještě k té slovní zásobě:
Slovíček v EM je mnohonásobně více, než obsahují samotné okruhy, takže “náhodně vybraných slov”, která se Vám mohou hodit, může být mimo okruhy ještě spousta.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.