Help for English

Výukové plány

 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co se stane, když v automaticky generovaných aktivitách (výukovém plánu) se nějakou aktivitu z nějakého důvodu momentálně nechci učit a tudíž ji neprovedu. Nabídne mi ji program někdy později nebo zůstane navždy ignorovaná? Děkuji.

Dobrý den,

děkuji za otázku, záleží na typu aktivity. Obecně lze říct, že lekce, testy, gramatické drily apod. nabídne program znovu.

Například automaticky generovaná slovíčka – program vygeneruje příště jiná slovíčka – tedy bude se jednat o jinou aktivitu, ale stejného typu. Podobně to funguje i u jiných generovaných aktivit.

Ve výsledku ano, nabídne stejnou aktivitu.

S pozdravem
Petr Hudík

Dobrý den. Když si objednám English Me, jak poznám, kde začít? Je tam něco, jako rozřazovací test? Jak se vlastně výukový plán vytváří? Je zde i nějaká možnost procvičovat si aktivní komunikaci?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 10 lety

Dobrý den. Když si objednám English Me, jak poznám, kde začít? Je tam něco, jako rozřazovací test? Jak se vlastně výukový plán vytváří? Je zde i nějaká možnost procvičovat si aktivní komunikaci?

Dobrý den,

zvolíte si svoji úroveň, na které si myslíte, že jste (např. dle dosavadních zkušeností s jinými výukovými materiály). Výukové plány budou nejprve vytvářeny pro Vaši úroveň spíše náhodně, ale podle již projitých aktivit bude počítač zařazovat aktivity, které odpovídají Vašim problematickým oblastem.

Aktivní komunikaci, to bohužel počítače obecně moc zastat neumí.

Ale vyzkoušejte, týden používání je zdarma. Uvidíte, jestli Vám tento styl procvičování ano učení bude vyhovovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Dobrý den,

zvolíte si svoji úroveň, na které si myslíte, že jste (např. dle dosavadních zkušeností s jinými výukovými materiály). Výukové plány budou nejprve vytvářeny pro Vaši úroveň spíše náhodně, ale podle již projitých aktivit bude počítač zařazovat aktivity, které odpovídají Vašim problematickým oblastem.

Aktivní komunikaci, to bohužel počítače obecně moc zastat neumí.

Ale vyzkoušejte, týden používání je zdarma. Uvidíte, jestli Vám tento styl procvičování ano učení bude vyhovovat.

Procvičování aktivní komunikace asi nejvíc simuluje následující aktivita. Neměl by být problém ji naprogramovat, horší by to bylo se zdrojem dat.

Studenti v mezidobí od příchodu do učebny do zahájení hodiny mají ze seznamu, co mají na lavici, překládat z češtiny do angličtiny. Stáhnul jsem si archiv http://bkc.mikovice.com/psych_files.pdf a dopisoval značky s významem:
„x“ před větou = neumím, „xx“ = chce to zopakovat, „xxx“ = umím (v budoucnu zopakovat), přeškrtnutá věta = k tomuhle se nevracet.
Podklady jsem měl ve třech složkách, dnes studuji z č.1, zítra z č.2 …popozítří opět z č.1.
PS: o autorovi: http://mbc.uh.cz/?…

Nemyslím si, že překladová cvičení jakkoliv simulují komunikaci. Překladová cvičení procvičují gramatiku, slovní zásobu a dovednost překládat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Nemyslím si, že překladová cvičení jakkoliv simulují komunikaci. Překladová cvičení procvičují gramatiku, slovní zásobu a dovednost překládat.

Ještě v jedné věci překladové cvičení pomůže. Já větu označil „již se k ní nevracet“ v okamžiku, kdy mi po jejím přečtení „naskočila“ anglická struktura (čím začít, čas slovesa, případně jiná gramatika), nešlo o to ji bezchybě přeložit.
Tato cvičení jsem začal v době, kdy jsem v pohodě četl a poslouchal, ale s mluvením to bylo hodně špatné a jednou týdně kurzu bylo žalostně málo, v komunikaci mi to hodně pomohlo.
Šlo o specifickou situaci, takže to již neřešte a přeji mnoho štěstí v rozvoji programu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Nemyslím si, že překladová cvičení jakkoliv simulují komunikaci. Překladová cvičení procvičují gramatiku, slovní zásobu a dovednost překládat.

Ahoj Marku, dovolím si nesouhlasit…někteří studenti jsou si jisti a dává jim to klid, když mají nabušené překladové věty…a pak na záklaě toho většího klidu komunikují…;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Therabit vložený před 10 lety

Ještě v jedné věci překladové cvičení pomůže. Já větu označil „již se k ní nevracet“ v okamžiku, kdy mi po jejím přečtení „naskočila“ anglická struktura (čím začít, čas slovesa, případně jiná gramatika), nešlo o to ji bezchybě přeložit.
Tato cvičení jsem začal v době, kdy jsem v pohodě četl a poslouchal, ale s mluvením to bylo hodně špatné a jednou týdně kurzu bylo žalostně málo, v komunikaci mi to hodně pomohlo.
Šlo o specifickou situaci, takže to již neřešte a přeji mnoho štěstí v rozvoji programu.

Jako vždycky děkuji za skvělý tip a ať se daří! Katka

Dobrý den, testuji EM.. Aj jsem měla před několika lety na škole, tak jsem začala pěkně od začátku a chtěla si vše zopáknout. Skvěle mi vyhovovala Mapa kurzu pro začátečníky na HELPforE. Je někde v EM další kurz nebo EM pouze testuje co se naučím na HELPforE? Jak mám dále pokračovat v učení? Jet jednotlivé články v HELP, seřadit si je podle úrovně a pak data? Nebo si koupit učebnici a jet kurz podle učebnice a vyhledávat si gramatiku na HELP a testovat se na EM? Díky za odpověď.

Dobrý den,

na mapách látky pro další úrovně pracujeme, budou součástí English Me, ale až časem. V Help for English, pokud jste prošla již základní kurz, můžete nyní už studovat dle svého. Měla byste být na úrovni, kde zvládnete vlastně jakýkolvi materiál pro ELEMENTARY. Je dobré vše kombinovat, tedy nezůstávat u gramatiky, ale promíchat to se slovní zásobou, četbou, poslechem.

Dobrý den, moc se mi líbí English Me. Zkusil jsem si ho pořídit “na zkoušku” na tři měsíce. Mám ale jednu otázku. Dá se nějak smazat výukový plán. Mám dva plány a jeden z nich nepotřebuji. Nikde jsem to nenašel. Díky

Dobrý den,

výukové plány se mazat nemusí. Mělo by to být koncipováno tak, že důležitý je jen aktuální výukový plán. Pokud se mi plán nelíbí, mohu si nechat vygenerovat nový. Ten starý si sice můžu prohlédnout, vrátit se k němu, ale není aktuální, nepočítá se.

Vždy je důležitý jen ten aktuální plán.

Marek Vít

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak funguje v English Me přechod z jedné úrovně na další. Nastavila jsem si úroveň Elementary, protože si nebyla jistá svými znalostmi. Rychle a aniž bych si toho nějak všimla, jsem se dostala k Pre-Intermediate. Teď se ale projevila má hlavní “achillova pata” – zatímco u slovní zásoby jsem úspěšně (tedy na 90 a více %) prošla všemi okruhy, u gramatických a obecných testů jsou mé výsledky dost špatné. Výukové plány mi tedy i nadále nabízejí gramatiku a obecné testy z výše zmíněných okruhů, ale místo okruhů slovní zásoby mám nyní k výběru pouze “náhodně vybraná slova” Zajímalo by mě, jaký je teď vlastně postup systému, zda čeká, až splním na požadovanou úspěšnost i gramatickou část a poté mě přeřadí k vyšší úrovni i s odpovídající slovní zásobou, nebo si mám nové okruhy nějak stáhnout.

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KvetuleG vložený před 9 lety

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak funguje v English Me přechod z jedné úrovně na další. Nastavila jsem si úroveň Elementary, protože si nebyla jistá svými znalostmi. Rychle a aniž bych si toho nějak všimla, jsem se dostala k Pre-Intermediate. Teď se ale projevila má hlavní “achillova pata” – zatímco u slovní zásoby jsem úspěšně (tedy na 90 a více %) prošla všemi okruhy, u gramatických a obecných testů jsou mé výsledky dost špatné. Výukové plány mi tedy i nadále nabízejí gramatiku a obecné testy z výše zmíněných okruhů, ale místo okruhů slovní zásoby mám nyní k výběru pouze “náhodně vybraná slova” Zajímalo by mě, jaký je teď vlastně postup systému, zda čeká, až splním na požadovanou úspěšnost i gramatickou část a poté mě přeřadí k vyšší úrovni i s odpovídající slovní zásobou, nebo si mám nové okruhy nějak stáhnout.

Děkuji

Dobrý den,
EnglishMe úroveň automaticky nemění, je to na Vás. Až budete spokojena se svými výsledky, změníte si úroveň “ručně”.
Nic Vám ovšem nebrání soustředit se pouze na testy a drilly – klikněte na “Gramatika” a vyberte to, co Vám dělá problémy.

(Je zajímavé, že zkušenost moje i mých studentů je opačná – tedy kolem 90 % v testech a horší výsledky ve slovní zásobě.)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.