Help for English

Quiz: Napište, co slyšíte (#1)

Komentáře k článku: Quiz: Napište, co slyšíte (1)

 

Romane, hlavu vzhůru, udělal jsi skvělý testík. To, že tam někdo slyší to nebo ono, není tvoje chyba. Je to skvělý test a prosím o pokračování! (thu) :-D

Pokud Vám to udělá radost, Romane, tak třeba já rozuměl všem nahrávkám správně, takže v nich by žádný problém být neměl. :)

Výborný nápad s tímto testem, Romane! Provedení také příjemné.

Test je fajn, tenhle typ testů mám moc ráda, protože stále zjišťuji, že chybuji i v některých úplně základních slovech…na výslovnost se u nás ve škole tenkrát bohužel kašlalo :( Tentokrát jsem měla 100 procent, v těch minulých to bylo horší, ale jen díky těmto testům jsem se dokopala k tomu, že jsem si našla rodilého mluvčího, se kterým právě piluji výslovnost…Romane, moc děkuji a prosím, tvořte i nadále takovéto testy…mě osobně moc pomáhají.

Skvelé cvičenie na predstavivosť. Nad 10-kou som sedela a veľmi silno rozmýšľala, dopekla, čo to môže byť. Po vyhodnotení som sa chytala za hlavu.

Skvělý testík, Romane, díky za něj! Těším se na další :-)

Nakonec se zdá, že to nebyla taková katastrofa. :-) Jsme rádi, že se test líbí a pokračování tedy naplánujeme.

No, taky jsem napsal that místo vet, protože tedy to v je tam hodně znělé. Jinak tam ovšem máte chybu, kvůli které mi to neuznalo jednu správnou odpověď. A sice by to kromě písmena k zkráceně mělo uznávat i plnou anglickou podobu, tedy kay.

Jinak tedy jen tak dál, tenhle typ testu je hodně užitečný, tak tu snad časem budou víc než dva. 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Naihonn vložený před 10 lety

No, taky jsem napsal that místo vet, protože tedy to v je tam hodně znělé. Jinak tam ovšem máte chybu, kvůli které mi to neuznalo jednu správnou odpověď. A sice by to kromě písmena k zkráceně mělo uznávat i plnou anglickou podobu, tedy kay.

Jinak tedy jen tak dál, tenhle typ testu je hodně užitečný, tak tu snad časem budou víc než dva. 8-)

THAT a VET – počáteční písmeno se neliší ve znělosti, jak / * / tak / * / jsou znělé hlásky. Liší se způsobem výslovnosti… ale samozřejmě, že když u toho není kontext a člověka nevidíme, může to částečně splývat. Důležité ale je i to, že se zde zásadně liší samohláska – / * / a / * / zní jinak.

KAY jako písmeno ‘k’ je spíše prostě způsob, jakým někdo chce napsat, jak se K vyslovuje. Najdete ho možná ve slovnících pro rodilé mluvčí, ale např. ve studijních slovnících (které odrážejí současný psaný i mluvený jazyk) Oxford, Cambridge, Longman, Macmillan ani Merriam Webster ho nenajdete.

Není to tedy určitě chyba. Když člověk slyší / *** /, měl by napsat k.

Stejně tak pokud slyšíte / **** /, napište h, nikoliv aitch, i když to je způsob, jakým to lze přepsat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

THAT a VET – počáteční písmeno se neliší ve znělosti, jak / * / tak / * / jsou znělé hlásky. Liší se způsobem výslovnosti… ale samozřejmě, že když u toho není kontext a člověka nevidíme, může to částečně splývat. Důležité ale je i to, že se zde zásadně liší samohláska – / * / a / * / zní jinak.

KAY jako písmeno ‘k’ je spíše prostě způsob, jakým někdo chce napsat, jak se K vyslovuje. Najdete ho možná ve slovnících pro rodilé mluvčí, ale např. ve studijních slovnících (které odrážejí současný psaný i mluvený jazyk) Oxford, Cambridge, Longman, Macmillan ani Merriam Webster ho nenajdete.

Není to tedy určitě chyba. Když člověk slyší / *** /, měl by napsat k.

Stejně tak pokud slyšíte / **** /, napište h, nikoliv aitch, i když to je způsob, jakým to lze přepsat.

Myslím si, že to je trochu jako říct, že v češtině by se mělo psát vždycky k a nikdy . A přitom bude asi obojí správně. Jedno je ona hláska, druhé je její název v tom konkrétním jazyce. Takže podle mě je k i kay správně, ale budiž, ve slovnících vždycky to kay není, dobrá.

A ano, opravdu i aitch, případně ne zcela správně haitch beru jako správné, když se mluví ve větě o tom písmeni. To, že se to používá zřídka pro mě neznamená totéž co špatně.

Myslím,ze důležitý je,ze vy víte,ze jste slyšel písmeno K,i když vám to test neuznal ;-) Jinak test super,jsem už intermediate,ale tohle si procvičovat je vždycky potřeba ;-) u některých slovíček jsem dost váhala :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.