Help for English

CPE na ZŠ

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 9 lety

Tak oni se výslovnost učí, někdy si jí i přepisujou do jejich slovníčků a učitelé je na to pak zkouší, což si myslim, že bohatě stačí. Ale jak jsme se shodli, učitel by měl umět vyslovovat správně, protože ty děti ani tu AJ skoro nikde jinde než ve škole většinou neslyší.

Opravdu si myslíte, že děti v době internetu nikde jinde než ve škole neslyší angličtinu? Co ty tisíce filmů, seriálů, rozhovorů s populárními osobnostmi třeba na youtube nebo dokonce i on-line hry v AJ? Kde tedy moje děti pochytily americký přízvuk? Jindra

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra vložený před 9 lety

Opravdu si myslíte, že děti v době internetu nikde jinde než ve škole neslyší angličtinu? Co ty tisíce filmů, seriálů, rozhovorů s populárními osobnostmi třeba na youtube nebo dokonce i on-line hry v AJ? Kde tedy moje děti pochytily americký přízvuk? Jindra

No jo, jenže pak může nastat situace, kdy učitelka mající pouze vydřené FCE opravuje tuhle naposlouchanou výslovnost a studenta před třídou shazuje, že to vyslovuje blbě. To se mi stalo na střední, kdy mě učitelka nutila vyslovovat BLOOD jako “blůd”. A takových situací jsem na střední zažila opravdu hodně. Samozřejmě, že nikdo není neomylný a neumí vyslovovat každé slovo…ale podobné situace byly na týdenním pořádku.

Já dnes vím, že daná učitelka nebyla primárně angličtinářka a dostala ten předmět befelem, ale prostě to na spoust mých spolužáků napáchalo škody, které třeba dodnes napravují. Já to řešila tak, že jsem si výslovnost vždycky ověřovala a při vysvětlování gramatiky jsem radši neposlouchala (díky bohu jsem většinu uměla díky skvělému učiteli ze základky).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jindra vložený před 9 lety

Opravdu si myslíte, že děti v době internetu nikde jinde než ve škole neslyší angličtinu? Co ty tisíce filmů, seriálů, rozhovorů s populárními osobnostmi třeba na youtube nebo dokonce i on-line hry v AJ? Kde tedy moje děti pochytily americký přízvuk? Jindra

Ano, opravdu si to myslim, protože 95% dětí na ZŠ nějaká AJ vůbec nezajímá. I ti co mají jedničky se naučí pouze danou gramatiku/slovíčka na test a za měsíc neví skoro nic, protože tý látky je šíleně moc.

Samozřejmě že písničky, seriály atd. někteří žáci (tipoval bych tak těch 5%) poslouchají/sledují v AJ, ale myslim si, že jim to nic nedá, protože písničkam nerozumí a u seriálů koukaj akorát na český titulky a nevnímaj nějakou angličtinu.

To, že Vaše děti pochytily americký přízvuk, i když neřekl bych, že ho pochytily, spíš je americká výslovnost pro čechy daleko snadnější než britská.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 9 lety

Ano, opravdu si to myslim, protože 95% dětí na ZŠ nějaká AJ vůbec nezajímá. I ti co mají jedničky se naučí pouze danou gramatiku/slovíčka na test a za měsíc neví skoro nic, protože tý látky je šíleně moc.

Samozřejmě že písničky, seriály atd. někteří žáci (tipoval bych tak těch 5%) poslouchají/sledují v AJ, ale myslim si, že jim to nic nedá, protože písničkam nerozumí a u seriálů koukaj akorát na český titulky a nevnímaj nějakou angličtinu.

To, že Vaše děti pochytily americký přízvuk, i když neřekl bych, že ho pochytily, spíš je americká výslovnost pro čechy daleko snadnější než britská.

Je pravda, že výuce ve škole většina žáků moc úsilí nevěnuje (jako i všem ostatním předmětům), ale to už záleží i na učiteli a na tom, jak učí, správně by měl učit tak, aby slovíčka i gramatika žákům v hlavě zůstaly i bez “šprtání” na test.

Já rozhodně souhlasím s Jindrou. Rozhodně to není jen 5 %, podle mě – většina. A to neříkám jen proto, že si to myslím. Výuka angličtiny ve škole často není zas tak kvalitní a většina žáků a studentů umí anglicky naopak především díky seriálům, filmům, hrám, videím apod. V angličtině je dnes prostě už všechno a i když prvotně možná nemají o angličtinu zájem, prostě se k ní dostanou. Vezměte si třeba, že většina kluků dnes hraje počítačové hry, které bývají v angličtině. Velká spousta lidí se kouká na seriály s titulky, protože dabing třeba ještě není (a nebo chápou, že stejně nestojí za nic), a nemyslím si, že z toho nic nemají. I když jen čtou titulky, spoustu věcí slyší, já sám jsem tak začínal a v podstatě i teď mám většinu toho, co znám, jen z různých seriálů, filmů a jiných médií. Někdo pochytí více, někdo méně, ale rozhodně ne nic.

Americká výslovnosti je opravdu snadnější, to ale neznamená, že začnete jen tak mluvit a budete znít jako Američan jen proto, že je ta výslovnost snazší. I tak je třeba to mít naposlouchané.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.