Help for English

FCE a CAE od ledna 2015

Komentáře k článku: FCE a CAE od ledna 2015

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Nevím o tom, že někdy taková podmínka byla. Každopádně teď není – to Vám můžu zaručit z vlastní zkušenosti. :)

Tak to je fajn. Díky za informace. (thu)

Dobrý den, jen taková malá poznámka – v sobotu jsem absolvovala zkoušku CAE a jsem si na 99% jistá, že u writingu byl ten počet slov u obou částí stejný – 220 – 260. :) Je to spíš detail, ale opravdu to bylo takhle. Jinak tyto stránky mi s přípravou moc pomohly, díky moc,jste skvělí. Jen tak dál

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Makie vložený před 9 lety

Dobrý den, jen taková malá poznámka – v sobotu jsem absolvovala zkoušku CAE a jsem si na 99% jistá, že u writingu byl ten počet slov u obou částí stejný – 220 – 260. :) Je to spíš detail, ale opravdu to bylo takhle. Jinak tyto stránky mi s přípravou moc pomohly, díky moc,jste skvělí. Jen tak dál

Děkujeme za informaci.
Vycházel jsem z údajů na oficiálním webu Cambridge, takže pokud tam mají chybu, omlouvám se.

Absolvoval jsem zkoušku FCE v termínu 12/2014 a jako bonus mi byla nabídnuta možnost vyzkoušet i CAE zdarma, obě zkoušky proběhly v jednom týdnu – úterý FCE, středa CAE, sobota speaking FCE i CAE; a musím říct, že to pro mě byla docela smršť :-) co se týče obav ze speakingu, osobně mě překvapilo, jak rychle test proběhl, určitě není třeba se obávat rozhovoru s neznámou osobou, za těch pár vět se k žádné hlubší diskuzi stejně nedostanete, spíše jde o to neváhat a mluvit

Máte už někdo zkušenosti s nějakými novými učebnicemi, které jsou pro tu novou zkoušku FCE? Kterou byste mi doporučili koupit? Díky za odpověď :)

až teď jsem si uvědomila, že CAE od ledna 2015 v části Writing má ve stejném časovém limitu 1 h 30 min. povinných o 40 slov více. Nebo se mýlím? :/

Ano, taková je oficiální informace z webových stránek Cambridge English.

Stále to nějak nechápu. Kolik je maximum bodů za Writting a Speaking (u FCE)? Já si doma ted zkoušel ty nové testy. Dělal jsem jen Listening a Reading s Use. Dosáhl jsem 90 bodů (ze 100) dohromady. Takže za writting a speaking je těch zbývajících 100?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rasgon vložený před 9 lety

Stále to nějak nechápu. Kolik je maximum bodů za Writting a Speaking (u FCE)? Já si doma ted zkoušel ty nové testy. Dělal jsem jen Listening a Reading s Use. Dosáhl jsem 90 bodů (ze 100) dohromady. Takže za writting a speaking je těch zbývajících 100?

Body z jednotlivých částí nejsou totožné s body, které dostanete v celkovém score, více je popsáno v odstavci Změna v struktuře zkoušek.

Celkový výsledek se počítá na procenta, každá z pěti částí se počítá za 20 % (resp. Reading+Use za 40 %)
Ve Vašem případě můžeme předpokládat, že jste byl úspěšný z 90% v každé ze 3 částí zkoušky, tedy v přepočtu 3×18 % v celkovém score (= 54 %).

Pokud byste podobně pochodil i ve skutečném FCE, stačil by Vám na známku C (60 %) i podprůměrný výsledek v částech Writing a Speaking.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Body z jednotlivých částí nejsou totožné s body, které dostanete v celkovém score, více je popsáno v odstavci Změna v struktuře zkoušek.

Celkový výsledek se počítá na procenta, každá z pěti částí se počítá za 20 % (resp. Reading+Use za 40 %)
Ve Vašem případě můžeme předpokládat, že jste byl úspěšný z 90% v každé ze 3 částí zkoušky, tedy v přepočtu 3×18 % v celkovém score (= 54 %).

Pokud byste podobně pochodil i ve skutečném FCE, stačil by Vám na známku C (60 %) i podprůměrný výsledek v částech Writing a Speaking.

Dobrý den, taky by mě zajímalo něco víc k bodovému hodnocení maximum CES je pro FCE 190 ale jak se k nim dojde (skutečný počet bodu FCE je jestli se nepletu 160?)? Na známku A musí být 180 – 190 bodu, takže to musí být alespoň 94 % v průměru ze všech částí? Zkoušela jsem to hledat, ale našla jsem vždy jen ten graf Cambridge English Scale Score, a že každá část platí za 20 % (resp. UoE+Reading za 40 %). Na těchto stránkách najdu vždy dobrou radu, tak snad mi poradíte i tentokrát. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Orlyne vložený před 9 lety

Dobrý den, taky by mě zajímalo něco víc k bodovému hodnocení maximum CES je pro FCE 190 ale jak se k nim dojde (skutečný počet bodu FCE je jestli se nepletu 160?)? Na známku A musí být 180 – 190 bodu, takže to musí být alespoň 94 % v průměru ze všech částí? Zkoušela jsem to hledat, ale našla jsem vždy jen ten graf Cambridge English Scale Score, a že každá část platí za 20 % (resp. UoE+Reading za 40 %). Na těchto stránkách najdu vždy dobrou radu, tak snad mi poradíte i tentokrát. :-)

Přepočet “obyčejných” bodů na CES používá neznámý koeficient. CES je hlavně nástroj k porovnání jednotlivých zkoušek (FCE ku CAE apod.), není to důležité pro výpočet známky či procent v rámci jednotlivé zkoušky.
Pokud Vám mohu poradit, používejte při výpočtu i nadále “obyčejné” body a procenta, jinak se v tom snadno ztratíte. :)
Nicméně přepočet na CES najdete v našem článku jako vložené počitadlo.

Pokud by Vám bylo ještě něco nejasného, klidně se zeptejte.

Děkuji za článek, chtěla jsem se zeptat, jak se dá nejlépe připravit na psanou část (writing) v rámci CAE? Jaké typy psaní tam můžou být (recenze, článek, dopis, esej, zpráva, soutěžní příspěvek… ještě něco dalšího??) a kde mám najít, jak je správně napsat, abych pokryla vše, co daný “žánr” vyžaduje?

Oficiální Cambridge stránky uvádí 1) povinná část: essay, 2) další části:letter/e­mail, proposal, report, review

Pokud si stáhnete ukázkové testy, na které odkazuje článek, najdete tam ukázky psaní i s komentáři hodnotitelů.
Také si určitě projděte sekci PSANÍ na našich stránkách.
Jinak na internetu je mnoho i ukázek formálních i neformálních stylů psaní (zkuste třeba zadat “how to write XY”), ne všechny ale odpovídají tomu, co je vyžadováno u CAE.
Nejlepší je samozřejmě zaplatit si alespoň pár konzultací u kvalifikovaného hodnotitele.

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, budu se teď pokoušet o CAE, pokud neudělám těch 60%, ale zvládnu nad 45%, dostanu normálně FCE certifikát? Já jsem kdysi FCE udělala, ale ještě na mé staré jméno a po těch 18 letech a několika stěhování ani nevím, kde je mu konec.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kacik24 vložený před 9 lety

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, budu se teď pokoušet o CAE, pokud neudělám těch 60%, ale zvládnu nad 45%, dostanu normálně FCE certifikát? Já jsem kdysi FCE udělala, ale ještě na mé staré jméno a po těch 18 letech a několika stěhování ani nevím, kde je mu konec.

Bohužel ne. Dostanete pouze “certifikát” (dokument) potvrzující, že jste na úrovni B2, ale nebude se jmenovat “FCE”.
Více také zde: http://www.cambridgeenglish.org/…ced/results/

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.