Help for English

Some/any/an/a

 

Četla jsem si vysvětlení gramatiky ohledně “some/any/an/a”, ale stále nerozumím, proč věta “Have you got some stamps?” není s “any”, stejně jako “Do you have some milk?”, a rovněž nevím, jak je to s počitatelností u slova “toast”. Proč je správně věta “Jerry wants some toast."Rozumím tomu dobře, že je to jako "bread” nepočitatelné? Předem moc děkuji za odpověď!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vladimíra Boková vložený před 8 lety

Četla jsem si vysvětlení gramatiky ohledně “some/any/an/a”, ale stále nerozumím, proč věta “Have you got some stamps?” není s “any”, stejně jako “Do you have some milk?”, a rovněž nevím, jak je to s počitatelností u slova “toast”. Proč je správně věta “Jerry wants some toast."Rozumím tomu dobře, že je to jako "bread” nepočitatelné? Předem moc děkuji za odpověď!

Když se neptáme ale spíše prosíme, objednáváme, žádáme apod., používáme i v otázkách SOME.

Do you have some stamps? – Máte prosím nějaké známky? (prosím o známky v obchodě)

Do you have any stamps? – zajímá mě, jestli je mají, ale nežádám o ně, neobjednávám je…

Do you have some milk? – chci se napít…

ANo, BREAD je nepočitatelné.

Jen doplním, o slovíčku TOAST si můžete přečíst článek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 8 lety

Když se neptáme ale spíše prosíme, objednáváme, žádáme apod., používáme i v otázkách SOME.

Do you have some stamps? – Máte prosím nějaké známky? (prosím o známky v obchodě)

Do you have any stamps? – zajímá mě, jestli je mají, ale nežádám o ně, neobjednávám je…

Do you have some milk? – chci se napít…

ANo, BREAD je nepočitatelné.

Moc děkuji!!!! Teď je to už jasné, nevěděla jsem, že se i toto dá zařadit do tzv. zdvořilostních otázek, přání atd. Ještě jednou díky!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 8 lety

Jen doplním, o slovíčku TOAST si můžete přečíst článek.

Moc děkuji!!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.