Help for English

Sunrise, sunset, nightfall

Komentáře k článku: Sunrise, sunset, nightfall

 

Drobný překlep u slovíčka sundown je nahrávka výslovnosti slovíčka sunset. Díky za článek.

Opraveno, díky.

Dobrý den, včera jsem se prvně pokoušel sledovat Piráty v Karibiku (1. díl) v původním znění a hned zkraje, když je Will v domě hraběte, několikrát tam zazní pozdrav “Good Day”. Vím, že se tento pozdrav v angličtině nesmí či nemůže používat (pouze good mo. ev. af. atd.) a dávno jsem se tím nezabýval. Ale film mi to opět připomněl a výraz je tam skutečně použit (použije Will, hraběte a i jeho dcera). Lze tedy tento pozdrav použít?

PS: vím že dotaz přímo nesouvisí s tématem. Pokud by to vadilo tak prosím o smazání dotazu. Jinak děkuji za odpověď a za naprosto přehledné a výborné vysvětlení všech gramatických témat na tomto webu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adfbudgie vložený před 8 lety

Dobrý den, včera jsem se prvně pokoušel sledovat Piráty v Karibiku (1. díl) v původním znění a hned zkraje, když je Will v domě hraběte, několikrát tam zazní pozdrav “Good Day”. Vím, že se tento pozdrav v angličtině nesmí či nemůže používat (pouze good mo. ev. af. atd.) a dávno jsem se tím nezabýval. Ale film mi to opět připomněl a výraz je tam skutečně použit (použije Will, hraběte a i jeho dcera). Lze tedy tento pozdrav použít?

PS: vím že dotaz přímo nesouvisí s tématem. Pokud by to vadilo tak prosím o smazání dotazu. Jinak děkuji za odpověď a za naprosto přehledné a výborné vysvětlení všech gramatických témat na tomto webu.

Zmíněný pozdrav je dnes považovaný za zastaralý (jak Vám řekne každý dobrý slovník), proto bychom ho neměli používat. Děj filmu se však odehrává v minulosti, kdy bylo jeho použití běžnější.

Jen doplním, že v jiném jeho významu moc zastaralý není – jako zkratka k “have a good day”, tedy pozdrav při loučení.

V Austrálii poměrně běžný pozdrav.

Díky za bezva článek:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.