Help for English

Idiomatická angličtina: časová určení

Komentáře k článku: Idiomatická angličtina: časová určení

 

no moooc zajímavé a přínosné!! odhadovala jsem trochu jiné významy u některých :-)

Zajímalo by mě, kam přesně patří tyto výrazy do věty. Např. more often than not mi připadá jako standardní frekvenční příslovce, tedy je možné říct: Visits to my parents are, more often than not, a disaster. Ale ostatní výrazy zní opravdu zvláštně. Je na to nějaké jednoduché pravidlo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od knezi vložený před 7 lety

Zajímalo by mě, kam přesně patří tyto výrazy do věty. Např. more often than not mi připadá jako standardní frekvenční příslovce, tedy je možné říct: Visits to my parents are, more often than not, a disaster. Ale ostatní výrazy zní opravdu zvláštně. Je na to nějaké jednoduché pravidlo?

Ano, jsou to standardní příslovce, lze je dát ‘doprostřed’ věty, na začátek, na konec, jak je potřeba. Podobně jako např. SOMETIMES.

Sometimes I go out.
I sometimes go out.
I go out sometimes.

Protože je MORE OFTEN THAN NOT takové dlouhé a mohla by pak věta vypadat nepřehledně, je dobré ho oddělit čárkou (či čárkami).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 7 lety

Ano, jsou to standardní příslovce, lze je dát ‘doprostřed’ věty, na začátek, na konec, jak je potřeba. Podobně jako např. SOMETIMES.

Sometimes I go out.
I sometimes go out.
I go out sometimes.

Protože je MORE OFTEN THAN NOT takové dlouhé a mohla by pak věta vypadat nepřehledně, je dobré ho oddělit čárkou (či čárkami).

Díky za vysvětlení.

Pekné idiomatické spojenie, ktoré škoda že tu nie :

for donkey's years = celú večnosť

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 3 lety

Pekné idiomatické spojenie, ktoré škoda že tu nie :

for donkey's years = celú večnosť

No, mně se zdá, že ten článek má trochu jiné zaměření než tyhle vyloženě už úplné idiomy..... Všechno, co tam je, jsou přeci jen časové výrazy, i když idiomatické.....
Nicméně ten váš idiom je moc hezký, děkuji za něj, a posílám jiný:
once in a blue moon :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.