Help for English

Come on, girls! - dvojjazyčná rodina s předškoláky

Komentáře k článku: Come on, girls! aneb dvojjazyčná rodina s předškoláky

 

Moc zajímavý článek:-)

Chápu to dobře, že na dceru mluvíte anglicky, ale při rozhovoru s manželkou používáte češtinu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AnetNick vložený před 7 lety

Moc zajímavý článek:-)

Chápu to dobře, že na dceru mluvíte anglicky, ale při rozhovoru s manželkou používáte češtinu?

Ano, přesně tak. Já s dětmi anglicky, s manželkou česky. Manželka s dětmi česky. Děti mezi sebou obojí. :)

Není někdy dcera rozmrzelá, že na ní mluvíte jen anglicky, když s manželkou mluvíte česky?

A já myslela, že “Oh my goodness!” má od Shirley Temple :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AnetNick vložený před 7 lety

Není někdy dcera rozmrzelá, že na ní mluvíte jen anglicky, když s manželkou mluvíte česky?

Bylo kratší období, kdy ji to mrzelo, ale docela rychle ji to přešlo – možná i proto, že se úroveň její angličtiny začala postupně přibližovat té mé.

Mohu se zeptat, jak to budete resit se zakladni skolou pro deti? Mame bilingvni dite (zijeme par let v Australii, ale budeme se vracet domu),oba rodice jsme Cesi a hledame nejakou skolu, kde by se vyucovalo v anglictine alespon neco. Ale zatim jsem nic uspokojujiciho neobjevila. Bud je to nad ramec financnich moznosti (British colege apod.), nebo mam obavu, ze to budou ucitele typu o dve lekce pred detmi. No a nase anglictina je sice slusna, ale on proste mluvi anglicky jako cesky, takze se bojime, ze bychom mu moc neprospeli. Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Regina Čelišová vložený před 7 lety

Mohu se zeptat, jak to budete resit se zakladni skolou pro deti? Mame bilingvni dite (zijeme par let v Australii, ale budeme se vracet domu),oba rodice jsme Cesi a hledame nejakou skolu, kde by se vyucovalo v anglictine alespon neco. Ale zatim jsem nic uspokojujiciho neobjevila. Bud je to nad ramec financnich moznosti (British colege apod.), nebo mam obavu, ze to budou ucitele typu o dve lekce pred detmi. No a nase anglictina je sice slusna, ale on proste mluvi anglicky jako cesky, takze se bojime, ze bychom mu moc neprospeli. Dekuji

Máte pravdu, že anglické školy jsou pro běžné smrtelníky finančně nedostupné a kvalitní výuku na ZŠ je téměř nemožné najít. My plánujeme homeschooling, čímž toto částečně vyřešíme.
Ve Vaší situaci může být řešením nějaká zájmová skupina (klub… – např. Prague Expats), kam chodí anglicky mluvící děti. Návštěva takové skupiny několikrát týdně + v článku zmíněné čtení TTT a sledování vhodných videí TTT by mohlo být vhodnou náhradou anglické školy. Jakmile se Vaše dítě naučí číst v angličtině (a bude chtít číst), máte z velké části vyhráno. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Máte pravdu, že anglické školy jsou pro běžné smrtelníky finančně nedostupné a kvalitní výuku na ZŠ je téměř nemožné najít. My plánujeme homeschooling, čímž toto částečně vyřešíme.
Ve Vaší situaci může být řešením nějaká zájmová skupina (klub… – např. Prague Expats), kam chodí anglicky mluvící děti. Návštěva takové skupiny několikrát týdně + v článku zmíněné čtení TTT a sledování vhodných videí TTT by mohlo být vhodnou náhradou anglické školy. Jakmile se Vaše dítě naučí číst v angličtině (a bude chtít číst), máte z velké části vyhráno. :)

Dekuju za reakci i rady. To, co nektere zakladni skoly vydavaji za bilingvni vyuku je ponekud usmevne. A to jsme z Prahy, takze bych ocekavala slusnou nabidku :-(. To s tim klubem je dobry napad, Cist se uz uci, sice je mu teprve pet, ale tady je povinna skolni dochazka od peti. Trochu sok jak pro nas, tak pro deti, rekla bych. Ale presne kvuli tomu, aby se tu v prirozenem jazykovem oprostredi naucil cist a psat a uz to snad nezapomnel, tu zustavame o rok dele. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Regina Čelišová vložený před 7 lety

Dekuju za reakci i rady. To, co nektere zakladni skoly vydavaji za bilingvni vyuku je ponekud usmevne. A to jsme z Prahy, takze bych ocekavala slusnou nabidku :-(. To s tim klubem je dobry napad, Cist se uz uci, sice je mu teprve pet, ale tady je povinna skolni dochazka od peti. Trochu sok jak pro nas, tak pro deti, rekla bych. Ale presne kvuli tomu, aby se tu v prirozenem jazykovem oprostredi naucil cist a psat a uz to snad nezapomnel, tu zustavame o rok dele. :-)

Držím palce!
Pokud tam má kamarády, může s nimi zůstat v kontaktu i po přestěhování a psát si s nimi emaily, volat na Skype apod.
“Legrace” bude potom ve škole tady, když dítě umí lépe než učitelka. To je snad lepší ho přihlásit na jiný jazyk – ale pokud je kvalita výuky podobná, tak i to je dost diskutabilní. :(

Jsem hrozně ráda, že vám to všem třem tak krásně šlape. A díky za tak úžasně zpracované pokračování. Určitě si z toho lidi dost vezmou. PS: Zkuste prosím do dcery třeba v 15 šťouchnout, aby sepsala svůj náhled. To by mě taky moc zajímalo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Držím palce!
Pokud tam má kamarády, může s nimi zůstat v kontaktu i po přestěhování a psát si s nimi emaily, volat na Skype apod.
“Legrace” bude potom ve škole tady, když dítě umí lépe než učitelka. To je snad lepší ho přihlásit na jiný jazyk – ale pokud je kvalita výuky podobná, tak i to je dost diskutabilní. :(

Jj, uz loni kdyz jsme byli v lete doma, tak chodil na jakysi primestsky tabor, kde na ne mluvili anglicky. Teda syn rikal, ze cizi jazyk to byl, ale anglictina rozhodne ne :-D. A na anglictinu ho asi fakt hlasit nebudeme, jeste by ho preucovali jeho uzasny zapadoaustralsky prizvuk :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alisch vložený před 7 lety

Jsem hrozně ráda, že vám to všem třem tak krásně šlape. A díky za tak úžasně zpracované pokračování. Určitě si z toho lidi dost vezmou. PS: Zkuste prosím do dcery třeba v 15 šťouchnout, aby sepsala svůj náhled. To by mě taky moc zajímalo.

Vyřídím jí to, nebo rovnou klidně oběma. I mě by to zajímalo. :)

Zajímavý článek ! :-)

Je fajn když už malý děti dostávají do Podvědomí " Jazyk " a to jakoukoliv formou , ale na ucho je to úžasný , a poté se stylizuje , nejen věkem , více a více , .....:-)


Jelikož také pěkný článek , odkaz , akorát taky pročetly ,

http://www.helpforenglish.cz/…ost-dulezita http://www.helpforenglish.cz/…t-dulezita/2

komentáře k článku reakce … , jak je to např. s výslovností zkušennosti https://youtu.be/V_TUEJW30aY


POINTA tak se zamyslíme nad dnešní dobou a dnešní realitou , ???

např. ročník narození je pana B.S. (veřejně na netu) rok 1971 , tj. v roce 2016 je cca 45 letý lidé ,

A DNESKA např. ročníky nar. 2000 , tj. v roce 2016 dnešní cca 16 letý , mládež " děti " ..............:-)

TUDÍŽ je stále potřebná … , je a bude stále:-) nutné dodávat dětem do podvědomí zvuk AJ " Jazyka "

Pro mě dlouho očekávaný článek. Velice zajímavý pokrok!

Dvojjazyčná výchova s nerodilým mluvčím:
http://www.trilingualchildren.com/…al-kids.html
(Rozhovor je v angličtině.)

Velmi podobné zkušenosti.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.