Help for English

Cloze: Exploring Mars

Komentáře k článku: Cloze: Exploring Mars

 

Neměly by testy tohoto typu být zaměřené spíš na znalost jazyka, než na faktickou znalost misí na Mars? Napsala jsem latest mission místo first mission, což je podle mě gramaticky správně, ale test to vyhodnotil jako špatnou odpověď.

Jo, a podle wikipedie to nebyla mise ani první, ani poslední :) https://en.wikipedia.org/…ions_to_Mars

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Nek vložený před 7 lety

Neměly by testy tohoto typu být zaměřené spíš na znalost jazyka, než na faktickou znalost misí na Mars? Napsala jsem latest mission místo first mission, což je podle mě gramaticky správně, ale test to vyhodnotil jako špatnou odpověď.

Jo, a podle wikipedie to nebyla mise ani první, ani poslední :) https://en.wikipedia.org/…ions_to_Mars

Jistě, přesně na to má být test zaměřený. Již nyní má založeno asi 5 možností odpovědí. Je téměř nemožné doplnit do testu všechny možné odpovědi. Naše testy jsou dělané tak, že průběžně odpovědi uživatelů procházíme a možnosti rozšiřujeme. Vaše odpověď je správná, přidáváme ji do možností.

The mission ____________ back amazing pictures of the red and black surface of Mars and took measurements of the soil it found.

Doplnil jsem GOT, bylo označeno jako chybné. Jasně, že SENT je takové konkrétnější, a tedy i lepší, ale to “got” by opravdu nešlo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 7 lety

The mission ____________ back amazing pictures of the red and black surface of Mars and took measurements of the soil it found.

Doplnil jsem GOT, bylo označeno jako chybné. Jasně, že SENT je takové konkrétnější, a tedy i lepší, ale to “got” by opravdu nešlo?

Podle OALD má frázové GET sth BACK význam ‘získat zpět’, tedy potom, co jsem např. něco ztratil apod.

Dala som “spacecraft” mission to Mars. Prešlo by to ?

Ešte by som sa rada opýtala, či je tento testík náročnosťou taký, ako je na testoch na FCE ? Ďakujem pekne za odpoveď.

spojení THE SPACECRAFT MISSION by smysl moc nedávalo, jako kdyby všechny ostatní mise nebyly SPACECRAFT MISSIONS, pouze jedna, proto ten člen.

Neslo by v poslednim chlivecku pouzit slovo “forget”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 7 lety

Jistě, přesně na to má být test zaměřený. Již nyní má založeno asi 5 možností odpovědí. Je téměř nemožné doplnit do testu všechny možné odpovědi. Naše testy jsou dělané tak, že průběžně odpovědi uživatelů procházíme a možnosti rozšiřujeme. Vaše odpověď je správná, přidáváme ji do možností.

slo by:

The Mars 2020 program is based on the “completed” mission to Mars.....?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 7 lety

Jistě, přesně na to má být test zaměřený. Již nyní má založeno asi 5 možností odpovědí. Je téměř nemožné doplnit do testu všechny možné odpovědi. Naše testy jsou dělané tak, že průběžně odpovědi uživatelů procházíme a možnosti rozšiřujeme. Vaše odpověď je správná, přidáváme ji do možností.

slo by:

The Mars 2020 program is based on the “completed” mission to Mars.....?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maaaarty44 vložený před 7 lety

slo by:

The Mars 2020 program is based on the “completed” mission to Mars.....?

Gramaticky ano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.