Help for English

THOUGHT / THOUGH / THROUGH ...

Komentáře k článku: THOUGHT / THOUGH / THROUGH ...

 

No, mě se strašně plete THROUGH a THROW a jako na potvoru se i podobně vyslovují…

through

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o překlad jedné anglické věty. ‚He was pausing every step to thing things through.‘ Vůbec nechápu její smysl. Děkuji za pomoc!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od d.hudecek vložený před 14 lety

through

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o překlad jedné anglické věty. ‚He was pausing every step to thing things through.‘ Vůbec nechápu její smysl. Děkuji za pomoc!

Re: through

Máte tam chybu…to thinK things through (aby si věci promyslel)

vysvobození…

…slovíčko tough pro mě bylo vždycky „tough“ v pravém slova smyslu. A teď vidím, že má úplně jednoduchou výslovnost:-) – pořád jsem cpala na konec „th“

Já jsem se psaním through přestal a používam pěkné americké thru. Snad to není moc velký přečin. Tyhle slova umím použít, ale když je vidím u sebe a ještě s velkýma písmenama tak jsem v koncích.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vojta25 vložený před 13 lety

Já jsem se psaním through přestal a používam pěkné americké thru. Snad to není moc velký přečin. Tyhle slova umím použít, ale když je vidím u sebe a ještě s velkýma písmenama tak jsem v koncích.

Re:

No nevím, jestli THRU je pěkné, ale je to dosti neformální…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

No nevím, jestli THRU je pěkné, ale je to dosti neformální…

Re: Re:

Děkuju. Předpokládám, že s „tho“ místo „though“ to bude stejně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vojta25 vložený před 13 lety

Re: Re:

Děkuju. Předpokládám, že s „tho“ místo „though“ to bude stejně.

Re: Re: Re:

ano, ale je to THO' a opět velmi neformální

španielska dedina

Tak z toho mám zatial španielsku dedinu ale snaď pridem na spôsob ako si to zapamatať…

Slova končící na -OUGH jsou zdrojem nesčetných problémů nejen pro Čechy, jak ukazuje toto video:
https://www.youtube.com/watch?…

Na preopakovanie a precvičenie sa oplatí pozrieť aj podobné video:

http://www.engvid.com/…n-ough-augh/

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.