Help for English

Pleteme si: SUIT vs. SUITE

Komentáře k článku: Pleteme si: SUIT vs. SUITE

 

Obě slovíčka znám, ale popravdě – byla jsem líná se podívat, jak se vyslovuje SUITE. Takže jsem trochu šokovaná. :-) Díky za ten článek, Romane, obohatil a rozhodně se trefil do sezóny! ;-)

Taky jsem si uvědomil tu výslovnost apartmánu, když jsem si tady četl článek Romana S. o obchodní angličtině – hotely.

SUITE ma prekvapilo :) Ďakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Obě slovíčka znám, ale popravdě – byla jsem líná se podívat, jak se vyslovuje SUITE. Takže jsem trochu šokovaná. :-) Díky za ten článek, Romane, obohatil a rozhodně se trefil do sezóny! ;-)

Já takhle přijdu na spoustu slovíček, když probíráme nějaké téma se studenty – a zjistím, že něco vyslovuju úplně blbě. Člověk se pořád učí. :)

Viděla jsem v jednom katalogu, že psali o apartmá jako apartment, je to špatně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 7 lety

Viděla jsem v jednom katalogu, že psali o apartmá jako apartment, je to špatně?

Pokud myslíte apartmá, které si pronajmete v Řecku u moře, tam se suite nepoužívá, protože suite je součástí hotelu.

Pokud máte samotné apartmá, tedy vlastně byt u moře, použije se apartment, což je v americké angličtině byt.

Pro zajímavost. Ve filmu Golden Eye říká James Bond

Numbers were never my strong suit.

V číslech jsem nikdy zvlášť nevynikal. Nejsou mojí silnou stránkou.

Ten význam jsem nikde ve slovnících nenašel.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před 3 lety

Pro zajímavost. Ve filmu Golden Eye říká James Bond

Numbers were never my strong suit.

V číslech jsem nikdy zvlášť nevynikal. Nejsou mojí silnou stránkou.

Ten význam jsem nikde ve slovnících nenašel.

Záleží, v jakých slovnících hledáte :-)

STRONG SUIT jsme nicméně měli jako slovíčko dne (28/6/2019).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.