Help for English

Cena za lekce

 

Zdravím, vypadá to sice jako docela impertinentní otázka, ale snad není. Právě jsem narazila na web, na který paní sháněla lektory na doučování. Zarazila mě ale výchozí odměna pro lektory 150/lekce ve velkých městech. Cena se prý dá nějak navýšit. Ale když odečtu cenu za zprostředkování, základem je nějakých 130 kč. Jsem z toho docela šokovaná, opravdu se ty ceny takhle pohybují? Ptala jsem se té paní, ale dávala jen nic neříkající citace z webu. Přijde mi to jako opravdu nízká cena vzhledem k tomu, že se na webu shání nejen doučka do školy. Děláte někdo právě v doučkách? Jsem jen já praštěná, nebo je to opravdu malá odměna? Díky za případný náhled na situaci

Tak pokud je to cena za 30min, tak je to v pohodě. :-)

myslím, že pro šikovného studenta střední školy, který chce doučovat spolužáky nebo malé děti je ta cena za jednu lekci 45 až 60 minut docela přijatelná. Dospělému učiteli s řádnou kvalifikací by za takové odměny brzy odpojili elektřinu, telefon, vodu a zemřel by hlady. Nebo by zemřel vyčerpáním.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 9 lety

myslím, že pro šikovného studenta střední školy, který chce doučovat spolužáky nebo malé děti je ta cena za jednu lekci 45 až 60 minut docela přijatelná. Dospělému učiteli s řádnou kvalifikací by za takové odměny brzy odpojili elektřinu, telefon, vodu a zemřel by hlady. Nebo by zemřel vyčerpáním.

No, právě. A vzhledem k tomu, že chtějí životopisy, buou šikovní studentíci spíše v menšině. Je fakt, že pro někoho, kdo to má jako startovací místo nebo přivýdělek je to možná dobré, ale i tak mi to prostě přijde trochu málo.

bohužel, většinou se jedná o jednotlivé lekce, na které musí učitel přijet, aby pak odjel na jinou lekci na druhém konci města. Je to špatně placená brigáda pro lektory, kteří pobírají důchod, mateřskou a podobně, nebo pro studenty, které živí rodiče.

Cenová politika je na dlouhou diskusi a k tomu je to ještě ke všemu tabu. Sama velmi marně a lopotně sháním, kolik si JŠ bere za jednotku výuky ve firemním kurzu. T.j. kolik ji vydělám po odečtení skromných nákladů na mne, pracuji na ŽL. Všude na stránkách je: “Ozvěte se nám, zájemci, my vám dáme návrh ceny…”

Podotýkám, že angličtina je má jediná práce a chleba a koníček. <3

Tak před rokem jsem byla natolik “podlá”, že jsem dala falešný inzerát na doučování svého syna středoškolské angličtiny, že cenu respektuji, 2× týdně a chtěla jsem CV. Necítila jsem se jako hrdinka, ale tento inzerát mi otevřel oči v oboru, kde se snažím uživit. Tak z cca 30 odpovědí bych dítě svěřila dvěma lidem. Jedna profesorka ze střední a chlapec, který opravdu byl s angličtinou v kontaktu a zcestovalý. Odpovědi typu:právě chodím na JŠ do kurzu a máme hodně materiálů…mne opravdu nenadchly.

Bohatý učitel je protimluv. To, co se ale v oboru utajeně děje, je hnus. Můžou si za to ale lidi sami Každý se ad 1 ptá na cenu a místo výuky. Za cca 20 let učení po mně chtěl alespoň certifikáty jeden jediný člověk, např. A firmy zajímají havně náklady a nikdo mi nevymluví, že úplatky jedou ve velkém.

Bez peněz nelze kvalitně učit. Ale.

Mám moc ráda jednu JŠ z Brna, která na svých stránkách pro lektory píše: “While we are of course a business, and like any other business it is our intention to make a profit, we would like to stress that this is not by any means our sole, nor even our primary aim. More than anything else, we are trying (and we believe succeeding) to make a positive contribution to the learning of English in the Czech Republic. This informs our choice of teachers – if you do not have at least a little idealism to go along with the professionalism we require, we are not the school for you.” Tady vždy jako student svoje peníze ráda nechám. ;-)

Dál často studuji nabídku a poptávku na Kvalitním doučování, některé inzeráty mne ale rozesmějí, sem tam nějaký rozpláče.

A mám tak skvělé studenty, že mi někdy prozradí kusé informace o cenové politice mého “zaměstnavatele” z druhé strany.

Doma učím za 200 Kč na 60 minut. Málo nebo moc?

Hodně zdaru a děkuji za dotaz!

Pozdravy z Brna, Katka

Nevím jakou část toho, co platím jazykové škole za 60 min výuky, dostane sám lektor, ale myslím, že neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že se jedná o 400 Kč. Když zvážím, že jazyková škola poskytuje učebnu a organizační zázemí, obávám se, že lektorovi nezbyde více než polovina, tedy asi těch 200 Kč. Osobně si myslím, že to rozhodně není moc. Pokud učíte doma a poskytujete svůj prostor pro výuku, určitě bych to zohlednil v ceně. Samozřejmě vždy je otázka, zda je někdo ochoten platit požadovanou částku a jaké ceny má ekvivalentní konkurence. Ale já jsem cenu 400 Kč za 60 minut času kvalitního lektora ochoten zaplatit. Jindra

Já to řeším spíš z pozice, že si mi to zdá z mojí pozice jako šíleně malá cena. Sama si nemůžu stěžovat na to, kolik za hodinu od zaměstnavatele dostávám a vím, kolik si za hodiny bere.

Já si právě nebyla jistá, jestli je nějakých 120kč/lekce standard, nebo my máme normálního šéfa. Vždyť za takovou výplatu se nemůže dát vyžít, pokud to není jen brigáda…což podle požadavku životopisů moc nevypadalo.

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat, resp. s vámi prodiskutovat následující. Vyučuji soukromě AJ (8 let praxe, vystudovaná VŠ-i pedagogická). Cenu mám nastavenou na 200 Kč/60 min., ale začínám uvažovat, jestli není na čase zvednout cenu, vzhledem ke zkušenostem a pod. Na druhou stranu, v našem menším městě (cca 15 000 obyvatel) je docela velká konkurence (jazykovky, doučující studenti i učitelé). Co byste mi poradili?
Díky!
V.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlastik3 vložený před 6 lety

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat, resp. s vámi prodiskutovat následující. Vyučuji soukromě AJ (8 let praxe, vystudovaná VŠ-i pedagogická). Cenu mám nastavenou na 200 Kč/60 min., ale začínám uvažovat, jestli není na čase zvednout cenu, vzhledem ke zkušenostem a pod. Na druhou stranu, v našem menším městě (cca 15 000 obyvatel) je docela velká konkurence (jazykovky, doučující studenti i učitelé). Co byste mi poradili?
Díky!
V.

To je těžké. Zkušený a dobrý učitel by měl znát svou cenu, a studenti, kteří zkusili jeho lekce, poznají rozdíl v kvalitě. Na druhou stranu, na malém městě může převládat mentalita, že “angličtina jako angličtina, hlavně, když to moc nestojí”. :-.

Přesně tak. Mám studenty, kteří ke mě chodí už x let. Na druhou stranu těch, o kterých tuším, že by jim (rozumné) zvýšení ceny nevadilo, je jen několik.
Většina se sice rozhoduje kvalita-cena, ale co si budeme povídat, pro někoho je i 800,–/měsíc sotva únosné. Takže chápu je, ale sebe také:-D
Na jednu stranu si myslím, že (i podle reakce studentů) jsem úspěšný učitel, na druhou stranu se obávám jejich přechodu (i když ne třeba tak kvalitní) levnější konkurenci. Podle čeho se v téhle otázce rozhodujete vy?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlastik3 vložený před 6 lety

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat, resp. s vámi prodiskutovat následující. Vyučuji soukromě AJ (8 let praxe, vystudovaná VŠ-i pedagogická). Cenu mám nastavenou na 200 Kč/60 min., ale začínám uvažovat, jestli není na čase zvednout cenu, vzhledem ke zkušenostem a pod. Na druhou stranu, v našem menším městě (cca 15 000 obyvatel) je docela velká konkurence (jazykovky, doučující studenti i učitelé). Co byste mi poradili?
Díky!
V.

Je to věc poptávky a nabídky. Neznám vaše město ani průměrnou cenu lektora, ale jak říká Franta, je dobré znát svou cenu. Pokud někdo jde jen a jen po nejnižší ceně, takového studenta vlastně ani nechcete…

Já bych asi doporučil třeba první ukázkovou hodinu zdarma, aby věděli, za co by platili. Pokud je nadchnete, můžete řešit cenu.

Taky rozhodně tlačte na doporučení, aby vás studenti doporučovali dál.

Ale je to těžké, někdy prostě vyslovíte vaši cenu a veškerá další komunikace ustane…

Někdy zase je dobré být “ve správný čas na správním místě”.

Konkurence je ale všude a asi není lehké obecně poradit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlastik3 vložený před 6 lety

Přesně tak. Mám studenty, kteří ke mě chodí už x let. Na druhou stranu těch, o kterých tuším, že by jim (rozumné) zvýšení ceny nevadilo, je jen několik.
Většina se sice rozhoduje kvalita-cena, ale co si budeme povídat, pro někoho je i 800,–/měsíc sotva únosné. Takže chápu je, ale sebe také:-D
Na jednu stranu si myslím, že (i podle reakce studentů) jsem úspěšný učitel, na druhou stranu se obávám jejich přechodu (i když ne třeba tak kvalitní) levnější konkurenci. Podle čeho se v téhle otázce rozhodujete vy?

Jo aha, já pochopil, že hledáte nové studenty. Vy ale řešíte změnu ceny u stávajících.

To je myslím jednodušší.

Sice nikdo nebude nadšený, že vám má platit víc, ale pokud jste dobrý a oni si vás cení, není myslím co řešit. Teda samozřejmě je otázka o kolik procent chcete jít nahoru :-)

A ano, někdo půjde po ceně a vy buď uděláte kompromis a potkáte se uprostřed, nebo ho necháte jít.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 6 lety

Jo aha, já pochopil, že hledáte nové studenty. Vy ale řešíte změnu ceny u stávajících.

To je myslím jednodušší.

Sice nikdo nebude nadšený, že vám má platit víc, ale pokud jste dobrý a oni si vás cení, není myslím co řešit. Teda samozřejmě je otázka o kolik procent chcete jít nahoru :-)

A ano, někdo půjde po ceně a vy buď uděláte kompromis a potkáte se uprostřed, nebo ho necháte jít.

Přemýšlel jsem o ceně 250,–, ale říkám si, jestli to pro ně nebude trochu šok. Pokud mám dva (asi) stejné produkty, sám se také rozhoduji podle ceny…
(Jedná se o menší město v Libereckém kraji)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vlastik3 vložený před 6 lety

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat, resp. s vámi prodiskutovat následující. Vyučuji soukromě AJ (8 let praxe, vystudovaná VŠ-i pedagogická). Cenu mám nastavenou na 200 Kč/60 min., ale začínám uvažovat, jestli není na čase zvednout cenu, vzhledem ke zkušenostem a pod. Na druhou stranu, v našem menším městě (cca 15 000 obyvatel) je docela velká konkurence (jazykovky, doučující studenti i učitelé). Co byste mi poradili?
Díky!
V.

I těch 250 Kč je za 60 minut málo. Je třeba začít brát výuku angličtiny jako každé jiné podnikání. Já jsem taky řešila cenotvorbu poslední rok, načetla jsem si hodně materiálů o marketingu, cenotvorbě a spočítala výdaje a příjmy. Holt, musíte počítat s tím, že ne každý může být vašim klientem. Doporučuji spočítat si cenu na kalkulátoru hodinové sazby https://www.cevelova.cz/hodinova-sazba/ a podívat se na přednášku na Vysokém učení technickém v Brně, https://www.superlectures.com/…-freelancera?…. Já jsem teda nakonec zvedla ceny na 330 Kč, a funguju normálně dál.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.