Help for English

Sloveso HAVE #3

Komentáře k článku: Sloveso HAVE 3

 

“Sloveso HAVE tímto způsobem (bez GOT) můžeme použít i ve významu ‘mít, vlastnit’, což je běžné především v americké angličtině”.

Proč se tedy to got používá když to jde i bez toho ? Díky za objasnění

“have got” je hlavne ovela viac pouzivane v British English nez napriklad v American English..nema to nejake logicke zdovodnenie, je to skorej pre “rytmus”. Napriklad si povedz vety “I have a house” a “I've got a house” a zistis, ktore sa ti lahsie vyslovuje, respektive pri ktorej vete pouzijes menej svalov v ustach :-)

Rozumím a díky :)

Dobrý den,

mohou se do vazeb typu “have breakfast” vkládat předložky nebo je to nadbytečné?

např. Co jsi měl k snídani? What do you have NIC X TO X FOR breakfast? Měl jsem ovoce.

Předem díky za odpověď. Alena

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alinaj vložený před 6 lety

Dobrý den,

mohou se do vazeb typu “have breakfast” vkládat předložky nebo je to nadbytečné?

např. Co jsi měl k snídani? What do you have NIC X TO X FOR breakfast? Měl jsem ovoce.

Předem díky za odpověď. Alena

Nejen že mohou, ale když je to potřeba, tak samozřejmě musí, jinak je to nesmysl, v češtině taky neřeknete “co jsi měl snídaně?”. V angličtině zde bude předložka FOR.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alinaj vložený před 6 lety

Dobrý den,

mohou se do vazeb typu “have breakfast” vkládat předložky nebo je to nadbytečné?

např. Co jsi měl k snídani? What do you have NIC X TO X FOR breakfast? Měl jsem ovoce.

Předem díky za odpověď. Alena

Možná Vás mate, že “have breakfast” se překládá jako “snídat”, z čehož jste si vyvodila, že “Co jsi snídal?” bude bez předložky. Tak to ale nefunguje. V angličtině stále zůstává “mít” a “snídani”, takže je nutné udělat to, co píše výše Dan.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Alinaj vložený před 6 lety

Dobrý den,

mohou se do vazeb typu “have breakfast” vkládat předložky nebo je to nadbytečné?

např. Co jsi měl k snídani? What do you have NIC X TO X FOR breakfast? Měl jsem ovoce.

Předem díky za odpověď. Alena

Ještě doplním, že pokud se bavíme o minulosti (co jsi snídal), musí být i pomocné sloveso v minulosti (did místo do).

díky všem za rady :) A.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.