Help for English

Britske serialy

 

Dempsey & Makepeace. Také na YouTube.Já ho znám z dob československa.Za mne dobrý

The Crown (Netflix) – moc hezký seriál a vcelku srozumitelná angličtina.

The Bleak Old Shop of Stuff (BBC – 2011–2012) – parodie na knihy Charlese Dickense.

Fleabag (česky Potvora) (BBC – 2016) – srozumitelná angličtina, ale mluví se tam docela sprostě

Garth Marenghi's Dar­kplace (běží na ČT art :Garth Marenghi Nemocnice na kraji světa) (Channel 4 – 2004) – parodie na seriály z 80.let

Fawlty Towers (česky Hotýlek) (BBC 1975–1979) – britský sitcom

Ještě mi napadá Doc Martin. Hezký seriál, krásná krajina…

Mě se moc líbí Once upon a time – sleduju na Netflixu a s mou B2 úrovní rozumím bez problémů. :-)

Doctor Who, Jonathan Strange & Mr Norrell

Děkuji za tipy i po 7 letech :-D. Když jsem toto vlákno vytvořil, tak jsem mluvený angličtině téměř vůbec nerozuměl a zhlédnul jsem akorát IT Crowd a The Inbetweeners. Zkoušel jsem i Red Dwarf, ale toho jsem vzdal.

IT Crowd byl asi nejlehčí na porozumění, to bych doporučil všem začátečníkům. Maurice Mosse jsem mimochodem potkal minulý rok osobně a je úplně stejnej a mluví úplně stejně jako v tom seriálu. :-D

Teď po 7 letech rozumím téměř všemu, tak asi zase zkusím něco zhlédnout. Už to nebude taková otrava, jako když jsem pořád musel koukat do titulků. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 4 lety

Děkuji za tipy i po 7 letech :-D. Když jsem toto vlákno vytvořil, tak jsem mluvený angličtině téměř vůbec nerozuměl a zhlédnul jsem akorát IT Crowd a The Inbetweeners. Zkoušel jsem i Red Dwarf, ale toho jsem vzdal.

IT Crowd byl asi nejlehčí na porozumění, to bych doporučil všem začátečníkům. Maurice Mosse jsem mimochodem potkal minulý rok osobně a je úplně stejnej a mluví úplně stejně jako v tom seriálu. :-D

Teď po 7 letech rozumím téměř všemu, tak asi zase zkusím něco zhlédnout. Už to nebude taková otrava, jako když jsem pořád musel koukat do titulků. :-)

Zkusíš znovu Red Dwarf? Stojí to za to. ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sakoz vložený před 6 lety

Mě se moc líbí Once upon a time – sleduju na Netflixu a s mou B2 úrovní rozumím bez problémů. :-)

Once Upon a Time už nikdy… víte, kolik mi to sežralo času? Rozumět bylo fakt dobře

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Boffin vložený před 4 lety

Děkuji za tipy i po 7 letech :-D. Když jsem toto vlákno vytvořil, tak jsem mluvený angličtině téměř vůbec nerozuměl a zhlédnul jsem akorát IT Crowd a The Inbetweeners. Zkoušel jsem i Red Dwarf, ale toho jsem vzdal.

IT Crowd byl asi nejlehčí na porozumění, to bych doporučil všem začátečníkům. Maurice Mosse jsem mimochodem potkal minulý rok osobně a je úplně stejnej a mluví úplně stejně jako v tom seriálu. :-D

Teď po 7 letech rozumím téměř všemu, tak asi zase zkusím něco zhlédnout. Už to nebude taková otrava, jako když jsem pořád musel koukat do titulků. :-)

Mě z těch britských přišel asi nejjednodušší Merlin. Jinak mám do dneška s britskou angličtinou daleko větší potíže, než s tou americkou a celkově americkým seriálům rozumím o dost lépe. (Nebo, že by Amíci měli jednodušší vyjadřování?)

Z britských seriálů mohu doporučit např. Bodyguard

Sick note, After life, How not to live your life :)

Arthur C. Clarke's Mysterious World na youtube

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.