Help for English

Přítomný čas prostý

Komentáře k článku: Přítomný čas prostý

 

Ujasnění

četl jsem větu " At the age of seventy Mr.Black is jogging in the park every morning." Lze takto použít přít.průběhový, prosím? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alaskabear vložený před 12 lety

Ujasnění

četl jsem větu " At the age of seventy Mr.Black is jogging in the park every morning." Lze takto použít přít.průběhový, prosím? Děkuji

Já bych dal “…Mr. Black goes jogging to the park every morning”.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od simonisis vložený před 12 lety

Rozumím tomu dobře?

Pokud jsem louskala přítomný čas prostý, nemýlím se v tom, že když je například otázka Co děláš ve škole? Tak v otázce… co, jak, kdy…atd.je první ve větě a potom pokračuje do+ zájméno + sloveso atd.?

Ano je to tak :-) a ve 3.osobě se dává -s (např. Does she like oranges? :-)

Dobrý den, jaký by byl rozdíl mezi The train leaves at 5 o´clock
The train is leavin at 5 o´clock. Nebo ta druhá možnost nejde?

Průběhový čas pro budoucnost používáme především u věcí, které mají naplánované lidé s jinými lidmi nebo sami se sebou.
Swan: It is most common in discussions of personal arrangements and fixed plans, when the time and place have been decided.

S dopravními prostředky, kulturními akcemi apod. nic nedomlouváme, proto tam dáváme přednost prostému času.
Swan: This is common when we are talking about events which are part of a timetable, a regular schedule or something similar.

Jako všechno v jazyce není ale ani toto samozřejmě stoprocentní.

Dobrý podvečer, šlo by u krátkých odpovědí použít i tvar BE? Místo např. ,,Yes, I do" říci ,,Yes, I am." ?? Děkuji.

Já osobně si tohle moc představit nedovedu, můžete uvést nějaký konkrétní příklad ve větě ?

Například: ,,Do you like this movie"?– ,,Yes, I am." Ale když jsem teď nad tím přemýšlel, je to asi blbost. Až teď mi to došlo, že vlastně ani v ČJ by se takto odpovědět nemohlo. :)

Přesně tak.

A: Do you like this movie?
B: Yes, I do.

Tohle je skutečně jediná správná stručná odpověď.

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi:

He study a He studies ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od David123 vložený před 5 lety

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi:

He study a He studies ?

He study je špatně.

Dobrý den,

chtěl bych se prosím optat, proč je u vět: You are a student. You aren't (are not) a student? He is a teacher. He isn't (is not) a teacher? v záporu na konci otazník?

Pokud by šlo o otázku, nemělo by zde být uvedeno spíše Aren't you a student? Isn't he a teacher?

Děkuji za vysvětlení Milan Prouza

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pietro vložený před 17 lety

Problém

Mary's hair is brown. Proč je tam is ? Dal bych tam are jako, že její vlasy jsou hnědé ne ? :-(

Je to tak správně. Podstatné jméno “hair” je v angličtině nepočitatelné, proto netvoří množné číslo. Narazíte na více takových slov. Také můžete narazit na “hairs” v množném čísle, to se pak ale jedná např. o chlupy od domácího mazlíčka. Jistě znáte také podst. jméno “money”, taktéž nepočitatelné – netvoří množné číslo.

Where is mum? – She is in the garden/in the hospital/she is home.

A teraz ak sa rozprávajú dvaja kamaráti a jeden sa pýta druhého „Kde je tvoj brat?“ (kamaráti žijúci v amerike a vieme, že brat chodieva na Slovensko za rodinou) Môže druhá osoba odpovedať „He is in Slovakia.“ alebo „He is on holiday.“ Môže byť použitý present simple? Alebo musím použiť present perfect? – „He has gone to Slovakia.“ /„He has gone on holiday.“ ?

Príp.Sú správne oba časy?

*Laura has been traveling in South America for the last three months.

Laura cestuje po Južnej Amerike posledné 3 mesiace. Ak sa chcem spýtať ako sa jej tam páči – How does she like it there? Alebo How has she liked it there?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.