Help for English

Suffixes - přípony (první část)

Komentáře k článku: Suffixes - přípony (první část)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 6 lety

Ano, to jistě, ale toho se opravdu nemusíte držet. Pokud se podíváte do výklad. slovníku, který ukazuje nejdůležitější významy, tak ILL je tam hlavně jako př.jméno.

Při velkém výběru slovíček je pro studenta občas problém vědět, co a jak použít. Lexicon myslím neoznačuje nejdůležitějších 2–3 tis. slov, jako jiné slovníky.

Ale… pokud si v Lexiconu zadáte slovo nemoc, pak vám vybehně spousta slov, ale ill tam nenajdete.

Jedině když zadáte ill, ukáže vám Lexicon i význam, “nemoc”. Nicméně je to opravdu okrajový význam, jinak by se vám vždy ukázal v obou směrech.

Aha, takhle je to. Bylo mi právě divné, že každou chvíli narazím na nějaké slovo, které je jen v jednom směru. Děkuji.

jak jsem tedy pochopila, žádná pravidla na zvolení správné přípony nejsou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mufina vložený před 6 lety

jak jsem tedy pochopila, žádná pravidla na zvolení správné přípony nejsou.

Tak to v jazyce prostě chodí – pravidla bývají pouze popisem toho, co lidé používají. Slova jsou vytvářena dle potřeby, nikoli primárně podle pravidel. :)
Je třeba číst, poslouchat atd. a správnou příponu si tak osvojit.

Washer je ale přeci pračka, ne myčka, nemám pravdu? Ačkoli dishWASHER je myčka, tak washer je zkrátka pro washing machine. Prosím o potvrzení/vy­vrácení, ale na americkych web. stránkách elektro spotřebičů jsou washers & dryers. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Katexx vložený před 5 lety

Washer je ale přeci pračka, ne myčka, nemám pravdu? Ačkoli dishWASHER je myčka, tak washer je zkrátka pro washing machine. Prosím o potvrzení/vy­vrácení, ale na americkych web. stránkách elektro spotřebičů jsou washers & dryers. Díky.

Ano, WASHER je hovorově pračka. Nicméně do článku jsme chtěli dát známější DISHWASHER, což je myčka. V článku jsme to změnili.

Dobrý den,

existuje nějaké “pravidlo” (nebo alespoň nějaká pomůcka), kdy použít příponu “-ance” a kdy “-ence”?

Děkuju. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.