Help for English

prostý nebo průběhový čas

 

V tom okamžiku, kdy film začne, oni běží k televizi. The moment the film starts, they run…
they are running..... Co je správně?

Já bych teda řekl buď “they will run” nebo “they are going to run”.

Za mě they run.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 5 lety

Já bych teda řekl buď “they will run” nebo “they are going to run”.

Proč?

Pokud to bereme jako popis běžné věci/činnosti, jak to normálně dělají, pak jednoznačně they run.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 5 lety

Proč?

Částečně asi proto, že jsem v původní větě četl “poběží” místo “běží”, ale v budoucím “čase” mi to připadá i pravděpodobnější. Původní věta tazatelky totiž vyjadřuje nějaký obecný zvyk (když začne film, oni běží), což bych vyjádřil jinak: The moment a film starts, they run…

Ten určitý člen tam podle mě moc nedává smysl, když popisuji něco, co se děje při jakémkoliv filmu. Proto bych verzi s určitým členem směřoval do budoucnosti: The moment the film starts, they will run…

Mohl by se když tak někdo k téhle mojí hypotéze ještě vyjádřit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 5 lety

Mohl by se když tak někdo k téhle mojí hypotéze ještě vyjádřit?

Ale i věta s určitým členem může dávat smysl jako “obecná pravda” – filmy se v televizi opakují, takže pokud mají určitý film rádi, taková věta bude s určitým členem.

They love Alien. The moment the film starts…

Jinak s tím if a will by to byl prostě first conditional – when the film starts, they will… směřovaný ke konkrétnímu filmu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.